Infostart.hu
eur:
384.19
usd:
328.46
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Jogerősen két év nyolc hónapot kapott a Soroksári úti gázoló

Jogerősen két év nyolc hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélte a 2011 februárjában a Soroksári úton történt, három halálos áldozatot okozó gázolás elkövetőjét a Fővárosi Törvényszék csütörtökön. Az eljárás során az elhunytak hozzátartozói kérték a vádlott büntetésének enyhítését.

A vádlott egyetemistaként másodállásban dolgozott. Munka után, vezetés közben néhány pillanatra elaludt, emiatt kistehergépocsival, mintegy 50 kilométeres sebességgel a 2-es villamos közvágóhídi végállomásánál a megállóba rohant, és hat embert elütött. A sérültek közül hárman meghaltak, ketten maradandó sérülést szenvedtek.

A fiatalember kezdettől elismerte felelősségét és bocsánatot kért a sértettektől, az áldozatok hozzátartozóitól.

Az első fokon eljáró Pesti Központi Kerületi Bíróság idén februárban két embernél több halálát okozó közlekedési baleset miatt két év nyolc hónap fogházbüntetést szabott ki azzal, hogy a vádlott leghamarabb büntetése felének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra, és öt évre eltiltotta a járművezetéstől. A vádbeli cselekmény kettőtől nyolc évig tartó szabadságvesztéssel sújtható.

A vádlott és védője nem kérte az elsőfokú döntés enyhítését - a fiatalember azt mondta, hogy megérdemli a büntetést -, az ügyész azonban súlyosításért fellebbezett, így került a büntetőper másodfokon a Fővárosi Törvényszékre.

A védő csütörtökön az elsőfokú ítélet helybenhagyását kérte a törvényszéktől, az ügyész pedig nem vett részt a tárgyaláson. Az egyik elhunyt hozzátartozója, egy idős asszony pedig azt kérte a bíróságtól, hogy - bármennyire tragikus is, ami történt - ha lehet, enyhítsék a fiatalember büntetését.

A vádlott az utolsó szó jogán is azt mondta, hogy nagyon sajnálja a történteket.

A törvényszék helybenhagyta az elsőfokú döntést.

Szóbeli indoklásában a bíró kiemelte, hogy túlsúlyban vannak az enyhítő körülmények: a vádlott megbánta tettét, a sértettektől, hozzátartozóktól bocsánatot kért, akik ezt el is fogadták, mi több, ilyen ügyekben szokatlan módon még az is előfordult, hogy a sértetti oldalról írtak levelet a bíróságnak a vádlott védelmében. A vádlott büntetlen előéletű és korábban kifogástalanul vezetett.

A fiatalember ugyanakkor tudatos gondatlansággal követte el tettét, hiszen a baleset napján saját vallomása szerint is tisztában volt azzal, hogy fáradt, kialvatlan, nincs vezetésre alkalmas állapotban. Mindez súlyos tragédiához vezetett, három ember meghalt, kettő maradandó sérüléseket szenvedett, ezért mindenképpen letöltendő szabadságvesztés jár, az elsőfokú döntés nem enyhíthető - hangzott el.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×