Infostart.hu
eur:
363.52
usd:
314.88
bux:
150167.13
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Illegálisan árusító kambodzsaiak ellen indított akciót a NAV

Illegálisan tevékenykedő kambodzsai árusoknál tartott ellenőrzést hétfőn Budapest XV. kerületében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Az MTI-hez eljuttatott közleményükben azt írták: összehangolt ellenőrzést végzett illegálisan árusító kereskedőknél a NAV, ennek keretében keresték fel a XV. kerületi "szellemplázát" is. A próbavásárlást végző adóellenőrök nem kaptak számlát, nyugtát a vásárolt termékekről. A zugárusok azonnali bezárással igyekeztek megakadályozni az ellenőrök helyszíni eljárását.

A NAV közleménye szerint a vizsgálat jelenlegi szakaszában is látszik, hogy az ügyben nagy összegű mulasztási bírságot szab ki az adóhivatal. Az ellenőrzés-sorozatnak büntetőjogi következményei lesznek, az eljárást a NAV pénzügyi nyomozói folytatják le.

A távol-keleti árusok illegális tevékenységének felszámolására a NAV az idén csak a fővárosban több mint ötszáz eljárást indított, csaknem 12 millió forint készpénzt és több százmillió forint értékű árut foglalt le - olvasható az adóhivatal közleményében.

Címlapról ajánljuk

Szigethy-Ambrus Nikoletta: az alacsony vízállás nem csak az energiaellátást, hanem számos más ágazatot is veszélyeztethet

A Duna apadását a teljes gazdaság megszenvedheti – áll az Oeconomus legújabb elemzésében. A gazdaságkutató alapítvány elemzője, Szigethy-Ambrus Nikoletta az InfoRádióban elmondta, az aszály hatásait leginkább az áruszállítási ágazat szenvedheti meg.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×