Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Pistorius-ügy - Könnyek között kért bocsánatot barátnője családjától a futó

Könnyek között kért bocsánatot meggyilkolt barátnője családjától Oscar Pistorius hatszoros paralimpiai bajnok dél-afrikai futó hétfőn, amikor tanúként hallgatta meg az ügyében eljáró pretoriai bíróság.

Pistorius remegő hangon beszélt arról, hogy a tragédia óta minden reggel Reeva Steenkamp családja jut eszébe először, akiknek felfoghatatlan fájdalmat és szenvedést okozott. "Csak Reevát akartam megvédeni" - mondta a bíróságon, hozzátéve, hogy a barátnője halála óta rettegésben él, és rémálmok gyötrik.

A 27 éves atléta tavaly február 14-én hajnalban házában lőtte le barátnőjét, Reeva Steenkampet. Pistorius azt állítja, hogy szörnyű baleset történt, és azért lőtt, mert betörőnek gondolta a nőt. Az ügyészek szerint viszont a pár nem sokkal korábban veszekedett, és szándékos gyilkosság történt.

Ha Pistoriust gyilkosságért elítélik, akár életfogytig tartó börtönbüntetést is kaphat.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×