eur:
385.26
usd:
354.71
bux:
67866.13
2024. május 22. szerda Júlia, Rita

A pénz nem boldogít, de segíthet tovább élni

A pénz talán nem boldogít, de hozzásegíthet egy hosszabb és egészségesebb élethez - állítják brit kutatók. A Manchesteri Egyetem munkatársai szerint a korai visszavonulás is jót tesz az egészségnek, feltéve, hogy azt nem kényszerítik rá az emberre.

A módosabbak és magasabban képzettek kisebb eséllyel válnak depresszióssá, vagy alakul ki náluk például magas vérnyomás és cukorbetegség. Ennek megfelelően általában tovább élnek, mint a szegényebbek és alacsonyabb végzettségűek - állapították meg a Manchesteri Egyetem kutatói a brit Gazdasági és Szociális Kutatási Tanács megbízásából készült vizsgálat nyomán.

Ezek a hatások az 50-es, 60-as korosztálynál mutatkoznak meg leginkább - derült ki a több mint 12 ezer ember megkérdezésével készült felmérésből. Az is világossá vált, hogy azok az idősebb emberek, akik jótékonysági munkát végeznek, általában egészségesebbek azoknál, akik nem foglalkoznak ilyesmivel.

A korai visszavonulás általában jót tesz az embereknek, feltéve, hogy nem kényszerből kell feladniuk a munkájukat. Akik kénytelenek nyugdíjba menni, gyakran lelki problémákkal küzdenek - magyarázta James Nazroo, a kutatás vezetője. A professzor szerint az élettartam növekedése emiatt is új kihívásokat jelent.

A kutatás része a gazdasági és szociális kutatóintézet jelentésének, amely szerint a szigetországban 70 évre kell emelni a nyugdíjkorhatárt, ha a kormány nem képes visszavágni az államadósságot a következő évtizedben.

Címlapról ajánljuk
Sándor Ildikó: ma már virtuális közösséget is alkotnak a néptánchagyományok ápolói

Sándor Ildikó: ma már virtuális közösséget is alkotnak a néptánchagyományok ápolói

A folklorizmus világát igyekeznek megismerni és megérteni a mindenkori kultúra teremtés szándékával – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Sándor Ildikó néprajzkutató, a Hagyományok Háza Közművelődési és tudományos szakcsoportjának vezetője. A műsorban szó esett a verbunkos tánctípusról, ami egy kulturális örökségi elem, a legényközösségek önmegélésének volt az eszköze.

A hajózási szakértő elmondta, miért nem érzékelhette a becsapódást a szállodahajó legénysége

A Magyar Hajózási Országos Szövetség szóvivője szerint a motorcsónak valószínűleg nagy sebességgel haladt, a szállodahajó legénysége pedig nem érzékelte az ütközést, amit alátámaszthat a két jármű tömege közötti különbség is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.22. szerda, 18:00
Vona Gábor
a Második Reformkor Párt elnöke és EP-lista vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×