Infostart.hu
eur:
382.45
usd:
328.22
bux:
108484.96
2025. december 8. hétfő Mária
Nyitókép: Unsplash.com

Besokalltak a Balatonnál, pár nap után vihetik az autót

Balatonalmádi önkormányzata célul tűzte ki a közterületek rendezettségének javítását, ennek keretében pedig kiemelt figyelmet fordít a hosszabb ideje elhagyott, üzemképtelen vagy roncs állapotban lévő gépjárművek elszállítására.

„A mai napon a közterület-felügyelet munkatársai öt darab járművet láttak el helyszíni felszólítással. Az ilyen figyelmeztető jelzéssel ellátott járművek esetében, amennyiben 10 napon belül nem történik meg az elszállítás vagy elszállíttatás, a közterület-felügyelet intézkedik a járművek hivatalos elszállíttatásáról” – olvasható a Balatonalmád közösségi oldalán, amit a veol.hu szúrt ki.

A bejegyzésben arra is felhívják a figyelmet, hogy a településen található olyan jármű is, amely más hatóság (pl. rendőrség, NAV) által folyamatban lévő eljárás alatt áll, ezek elszállítása kizárólag az adott hatósági eljárás lezárása vagy megszüntetése után lehetséges. Hozzátették: „fontos, a magánterületen elhagyott gépjárművek esetében az ingatlan tulajdonosának kötelessége gondoskodni a jármű elszállíttatásáról”.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Létezik egy lakásprogram Magyarországon, amiről kevesen tudnak, de családok ezreinek ad menedéket

Létezik egy lakásprogram Magyarországon, amiről kevesen tudnak, de családok ezreinek ad menedéket

Egy hazai szervezet a klasszikus szociális bérlakás-programoknál tágabb, partnerségen alapuló integrált lakhatási és pénzügyi szolgáltatást kínál, adósságrendezéssel, mikrohitellel és testreszabott támogatással. Az MR Közösségi Lakásalap menedzseli a Nemzeti Eszközkezelő hagyatékából átvett ingatlanportfóliót, de közben szerződéses alapon kínál lakhatást más, a társadalom perifériájára szorult csoportoknak is. A szervezet két ügyvezetője, Major Gábor és Lutár Balázs beszéltek portfóliótisztításról, hitelezésről a hitelképteleneknek és a közhasznú társaság céljairól, terveiről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×