Infostart.hu
eur:
359.09
usd:
309.35
bux:
130756.63
2026. május 22. péntek Júlia, Rita
Nyitókép: Budapesti Közlekedési Központ

Már a BKK jegyeivel is át lehet verni az embereket

Ismét hamis Facebook-oldal próbálja átverni a gyanútlan felhasználókat, ezúttal a BKK nevében hirdetve valótlan jegy- és bérletajánlatokat. A Budapesti Közlekedési Központ arra kéri az utazókat, hogy fokozottan figyeljenek.

A BKK közösségi oldalán hívta fel a figyelmet az adathalász akcióra, hangsúlyozva, hogy a „jól csengő ajánlat” egyértelműen átverés - vette észre az economx.hu.

A vállalat arra kéri a nyilvánosságot, hogy semmiképp ne kattintsanak az ilyen oldalak által megosztott linkekre, mivel azok célja az adatok megszerzése.

A BKK nyomatékosan felhívja a figyelmet, hogy jegyeket és bérleteket kizárólag az alábbi, megbízható forrásokból vásároljanak:

  • A BudapestGO applikációból.
  • BKK-automatákból.
  • Ügyfélközpontokban.
  • Pénztáraikban.
  • Vagy hivatalos viszonteladóktól.

Ha valaki ilyen hamis Facebook-oldallal találkozik, szánjon rá néhány percet, és jelentse a Facebook felé, hogy az minél hamarabb eltűnhessen a rendszerből - kéri a BKK.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
Visszapattant 360-ról a forint

Visszapattant 360-ról a forint

Csütörtök este erősödött a forint az euróval és a dollárral szemben, miután kedvező hírek érkeztek az amerikai–iráni tárgyalásokról, amelyek egy átfogó megállapodás közelségét jelezték. Péntek reggelre azonban mérséklődött a magyar deviza lendülete: az euró 359, a dollár 309 forint körül jegyzett. A nap fő eseménye a Moody's hitelminősítő esti felülvizsgálata lehet, amelytől a piac nem vár leminősítést, de kilátásjavítást sem. Emellett fontos makroadatok is napvilágot látnak: itthon a beruházási statisztika és az államháztartási jelentés kerül fókuszba.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×