Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
A Petőfi sétány Siófokon 2024. április 23-án.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Megfogyatkozott a DK Siófokon

Siófok alpolgármestere, Kovács Miklós kilépett a Demokratikus Koalícióból, de a város független polgármestere, Lengyel Róbert továbbra is számít rá.

Lengyel Róbert, aki 2014-ben és 2019-ben is függetlenként (utóbb a Becsülettel Siófokért Egyesület – BSE – jelöltjeként) nyerte el a polgármesteri széket, közösségi oldalán számolt be a fejleményekről. Elmondása szerint a 2024-es önkormányzati választások előtti tárgyalások során a helyi DK „erőteljesebb” feltételekhez kötötte az ellene szóló „ellenjelölt állítási jogáról” való lemondását.

Ezen előzetes tárgyalásokat Lengyel Róbert, mint a BSE elnöke, elsősorban Kovács Miklóssal, az akkori helyi DK választókerületi elnökkel folytatta. Vele sikerült megállapodni, de a „helyi DK legalább egy másodvonal béli tisztviselője a vereségen dolgozott a háttérből”.

Ennek ellenére Kovács Miklós végig tartotta a szavát, és együttműködött Lengyel Róberttel, aminek köszönhetően a polgármester be is tartotta vállalását, és alpolgármesterévé nevezte ki.

A polgármester értékelése szerint a kinevezés után Kovács Miklós maga is konfliktusokba keveredett a pártjának két képviselőjével.

A fejleményekre reagálva a BSE közgyűlése a múlt héten úgy döntött, hogy a DK-val helyben mindenféle politikai együttműködést megszakít, de a pártjából távozó politikussal továbbra is „töretlenül” együttműködik.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter dokumentumokat mutatott be: az Orbán-kormány migránstábort kezdett építeni

Magyar Péter dokumentumokat mutatott be: az Orbán-kormány migránstábort kezdett építeni

Magyar Péter szombaton rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, mint fogalmazott, „az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugságáról.” Bemutatta a jegyzőkönyveket: a 2024. augusztus 21-i kormányülésen az Orbán-kormány először írta le a vitnyédi migránstábor szükségességét. A 2024-es magyar kormányülés hivatalos jegyzőkönyve szerint „2026-ra szükséges kiélezni a migrációval kapcsolatos politikai konfliktust”. Egy sor dokumentum szól arról, hogy meg akarták építeni a tábort, el is költöttek rá 1 milliárdot, csak azért tettek le róla, mert mi beszélni kezdünk az ügyről. De belehazudtak az emberek szemébe, letagadták az egészet. Ha ebben hazudtak, miben mondtak igazat? – fogalmazott Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×