Infostart.hu
eur:
378.87
usd:
318.82
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pexels

Indul a szezon, drágulnak a fürdőbelépők

Tavaly mintegy 10 százalékkal maradt el a fürdők látogatottsága a 2019-es rekordévtől. A jegyárak idén nagyjából 5 százalékkal drágulhatnak a Magyar Fürdőszövetség tájékoztatása szerint. A Strandok éjszakája és a Szaunázók hétvégéje sem marad el.

Az ágazat számos nehézséggel nézett szembe a koronavírus-járvány óta. A korlátozások után az áremelési moratóriummal kellett megküzdeni, majd az energiaválság, végül a vízdíjak emelkedése okozott kihívást – sorolta a Magyar Fürdőszövetség főtitkára az InfoRádióban. Balog Zoltán elmondta, hogy felméréseik szerint még nem érték el a járvány előtti, 2019-es látogatószámot. Az elmúlt évi adat átlagosan 10 százalékkal maradt el a 2019-es évitől, de reményeik szerint idén már el tudják érni a Covid előtti vendégszámot.

A főtitkár ugyanakkor jelezte, hogy árbevételi oldalról jelentős a növekedés, hiszen az áremelési moratóriumot követően korrigálni kellett a bevételt a költségekhez igazítva.

Idén nagyjából mintegy 5 százalékos áremeléssel kalkulálnak a szezonra.

Balog Zoltán hangsúlyozta, hogy az elmúlt évek nehézségei ellenére is zajlottak fejlesztések, például Debrecenben, Győrben és a makói Hagymatikum Fürdőben is. A rendezvényeik közül kiemelte, hogy folytatják a Suli a strandon programot június 10. és 20. között.

"Ebben az időszakban szervezünk a fiataloknak olyan programokat, ami kikapcsolódás és oktatás is egyben, hiszen a testnevelés mellett a vízzel kapcsolatos információkat ismerhetnek meg, vagy egyszerű matematikai feladatokkal számolhatják ki a tanulók egy medencének a felületét, a térfogatát, vagyis játékos edukációra lehet számítani" – ismertette.

A Magyar Fürdőszövetség főtitkára az idei rendezvények közül kiemelte még a Strandok éjszakáját, amit július utolsó szombatján rendeznek, valamint a Szaunázók hétvégéjét október elején.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Fontos adatok érkeztek, reagálnak a piacok

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés.   Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×