Infostart.hu
eur:
386.91
usd:
328.83
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Második világháborús bomba a XIII. kerületi Reitter Ferenc utcában egy építkezésen a hatástalanítás napján, 2021. július 29-én. Az 500 kilogrammos légibomba egy zárt építési területen, földmunkák közben került elő. A tűzszerészek várhatóan délelőtt kezdik meg a műveletet, amelynek idejére a környéket mintegy 500 méteres sugarú körben lezárják és kiürítik.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Rétság megemlegeti ezt a napot - kiürítés bomba miatt

Csatornázási munkák során bukkantak a robbanótestekre. A tűzszerészek átvizsgálják a területet továbbiak után kutatva.

Második világháborús tüzérségi gránátok és lőszerek kerültek elő a rétsági polgármesteri hivatal közelében; a tűzszerészművelet idejére kiürítik az épületet - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje kedden délután.

Gajdos Milán főhadnagy elmondta, hogy csatornázási munkák során bukkantak a robbanótestekre. A tűzszerészek átvizsgálják a területet továbbiak után kutatva.

A művelet idejére a rendőrség kiüríti a polgármesteri hivatalt, az azzal egy épületben található kormányablakot, valamint a hivatal mögötti parkolót és a József Attila utca 200 méteres szakaszát.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió egyike a fennmaradó kérdéseknek, de megjegyezte, hogy ezen a téren is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez – erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában. Volodimir Zelenszkij szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás az amerikai elnök szavai szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség, ami Trump szerint „szégyen lenne”.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×