Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 2. péntek Ábel
3d rendering smoke detector on ceiling in house
Nyitókép: Getty Images

Gázszivárgás volt egy szabolcsi falu óvodájában, több gyerek is kórházba került

Mentőket és tűzoltókat is riasztottak a helyszínre, összesen tizenkét gyermeket kellett elvinni kivizsgálásra.

Hétfőn délelőtt a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Gacsály óvodájában bejelzett a szén-monoxid-mérő készülék, ami miatt a helyiek beszámolója szerint több mentőautó is a helyszínre érkezett – írja a szon.hu.

A helyi katasztrófavédelem szóvivője a lapnak megerősítette a szivárgást, továbbá elmondta, hogy a mentőkön kívül hivatásos tűzoltókat is riasztottak az óvodához. Az Országos Mentőszolgálat (MOSZ) hat autót küldött a helyszínre, személyi sérülés azonban nem történt.

Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs vezetője ez utóbbit megerősítve elmondta, hogy bár mindenki tünetmentes volt, tizenkét gyermeket mégis kórházba vittek, hogy kivizsgálják őket.

Címlapról ajánljuk
Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.

Gyilkos bengálfáklyák okozták a svájci tüzet: itt a hatóságok részletes magyarázata a tömegkatasztrófára

Feltehetőleg pezsgősüvegekre helyezett pirotechnikai eszközök boríthatták lángba újév hajnalán a délnyugat-svájci Crans-Montana síparadicsom Le Constellation nevű bárjának mennyezetét – közölte pénteken Wallis (Valois) kanton főügyésze. Legkevesebb 47 halálos áldozat van, mintegy 80 sérült állapota válságos.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×