Infostart.hu
eur:
362.68
usd:
310.92
bux:
152202
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Nyitókép: Unsplash.com

Csak óvatosan az M1–M7-es bevezető szakaszán!

Digitális kijelzőket cserélnek az M1–M7 autópályák Budapesre bevezető szakaszán és az M1-es autópályán szombatról vasárnapra virradó éjjel, ezért időszakos pályazárra kell számítani.

Szeptember 7-én, szombat este 9 óra és vasárnap reggel 7 óra között az M1–M7-es autópálya bevezető szakaszán, illetve a kivezető szakaszt követően az M1-es autópályán, pályaoldalanként egy-egy darab „változtatható jelzésképű digitális útinformációs táblát” cserélnek a szakemberek – olvasható a Magyar Közút Nonprofit Zrt. közleményében.

A táblák nagy mérete miatt időszakosan pályazárral is kalkulálnia kell az autósoknak. Azért végzik éjszaka ezeket a munkákat, hogy minél kevésbé akadályozzák a forgalmat – tették hozzá.

Elsőként az M1–M7-es autópálya Budapest felé tartó bevezető szakaszán, a budaörsi pihenőhely térségében lévő egységet cserélik. Kezdetben a belső, a középső és a külső sávot zárják le. A forgalom ez idő alatt a leállósávon és a párhuzamos gyűjtő-elosztó sávon haladhat. Majd a tényleges beemelésnél teljes pályazár lép életbe, tervezetten körülbelül kétszer 30 perces időtartamra. Ekkor csak a párhuzamos gyűjtő-elosztó sáv lesz használható.

Ezt követően az M1-es autópálya Győr felé vezető oldalának 13-as kilométerszelvényénél lévő kijelző esetében az M1–M7 szétválásától a munkálatok teljes ideje alatt pályazárat alkalmaznak. Ez idő alatt a Budapestről kivezető szakaszon az M7-es autópályán kell tovább haladnia a közlekedőknek, majd onnan az M0-s autóút érintésével tudnak visszatérni az M1-es autópályára. A terelőutat sárga hátterű figyelmeztető táblákkal fogják jelezni az autósoknak a közútkezelők – ismertették.

A Magyar Közút arra biztatja a járművezetőket, hogy még indulás előtt tájékozódjanak az aktuális forgalmi helyzetről a társaság Útinform szolgálatánál a +36-1-336-2400-as telefonszámon, illetve a www.utinform.hu weboldalon. Továbbá érdemes navigációs, közösségi autós alkalmazást is használni, hogy az optimális útvonalukat megtervezhessék - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

A generatív AI több vizsgálatban egyszerre növelte a teljesítményt és csökkentette a dolgozók közötti különbségeket. A kezdők gyorsabban zárkóztak fel, bizonyos írásos feladatok pedig rövidebb idő alatt, jobb minőségben készültek el. Mégsem biztos, hogy ebből tartós kiegyenlítődés következik. Az AI használata nem jelent azonos értékteremtést. Az új különbséget a feladatbontás, az ellenőrzés és a teljes munkafolyamat újratervezése adhatja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkednek a piacok

Nagy dolog készül a tőzsdéken, emelkednek a piacok

A befektetők tegnap még a múlt heti visszaesést emésztették, és ma is az Nvidia e heti gyorsjelentésére készülnek a piacok - a chipóriás szerdán, az amerikai tőzsdezárás után teszi közzé negyedéves számait. A befektetők figyelmének középpontjában az infláció is áll: szerdán érkezik a júliusi PCE árindex a tengerentúlon, amely a Federal Reserve által kiemelten figyelt inflációs mutató. Ma itthon is lesznek fontos események, hiszen jön a hét egyik legfontosabb eseménye: újra összeül az MNB Monetáris Tanácsa, mely a várakozások szerint újabb 25 bázisponttal 5,5%-ra csökkenti a kamatot. Ami a tőzsdei mozgásokat illeti, az európai tőzsdék pluszban kezdték a napot, és a magyar tőzsde pedig történelmi csúcsot döntött.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×