Infostart.hu
eur:
353.99
usd:
303.66
bux:
131452.7
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil
Kizárólagos parkolási szakaszt kiegészítéssel ellátott várakozni tilos tábla a főváros IX. kerületében, a Liliom utcában 2023. március 20-án. Ettől a naptól 10 ezer forint szabálysértési bírsággal bünteti a ferencvárosi közterület-felügyelet azokat az autósokat, akik lakossági engedély nélkül este 6 és reggel 7 között a kizárólagos lakossági parkolóhelyeken hagyják autóikat a IX. kerületben. Reggel 7 óra és este 6 között ugyanolyan feltételekkel használhatja bárki ezeket a parkolókat, mint korábban.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Augusztustól nagyjából kétszer annyi bírságot kell majd fizetni a közlekedési szabálysértésekért

Megjelent a Magyar Közlönyben az erre vonatkozó kormányrendelet módosítás.

Korábban 15 600 forintot kellett fizetni az olyan szabálysértések miatt, mint a tilosban parkolás, augusztustól azonban 31 200 forintot kell fizetni. Ide tartozik a "megállni tilos", a "várakozni tilos" tábla hatálya alatti parkolás, de az is, hogyha tovább állunk egy helyen, ahol egy kiegészítő tábla ezt egyértelműen szabályozza - írja a Portfolio.

A mozgáskorlátozott parkolóhelyre való beállás 65 ezer forint volt eddig, hamarosan 156 ezer forint lesz. Ha valaki indokolatlanul megáll az autópálya leállósávjában eddig 32 500 forintot fizetett, augusztustól 65 ezret fog.

Ha valaki az Úttest metszéspontjától 5 méteren belül állt meg, az eddig 24 ezer forinba került, ez az összeg 46 800 forinra emelkedik. Aki a kijelölt gyalogátkelőhelyen áll meg, vagy attól nem megfelelő távolságra, 78 ezer forintot fog fizetni a 39 600 forint helyett.

A lejárt műszaki vizsga eddigi bírságai duplázódnak, és ugyanez vonatkozik arra is, ha valaki jogosulatlanul megkülönböztető hang és fényjelzéssel szereli fel az autóját.

Aki a szmogriadó alatt olyan járművel közlekedik, amellyel nem lehet 46 800 forintot fizet augusztustól. Eddig ez a bírságtétel 24 ezer forint volt.

A különféle járművek vezetőire vonatkozóan szigorú alkoholfogyasztási szabályok vannak érvényben. Ha egy vasúti, légi vagy gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetve nem gépi meghajtású vízi járművet vezető személy vérében az alkoholkoncentráció nem haladja meg a 0,30 gramm/litert, vagy a kilégzett levegőben a 0,15 milligramm/litert, akkor a kiszabható büntetés 24 ezerről 46 800 forintra nő.

Amennyiben az alkoholkoncentráció meghaladja a 0,30 gramm/liter véralkohol-, illetve a 0,15 milligramm/liter levegőalkohol-szintet, de nem éri el a bűncselekmény szintjét, akkor a bírság 31 200 és 62 400 forint között lehet. Nem gépi meghajtású vízi jármű esetén, ha az alkoholkoncentráció meghaladja a 0,5 gramm/liter véralkohol-, illetve a 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-szintet, és ez nem minősül bűncselekménynek, a büntetés 39 600-ról 78 000 forintra emelkedik.

Címlapról ajánljuk
Országgyűlési kérdezz-felelek: mi lesz a korábban indult kormányprogramokkal?

Országgyűlési kérdezz-felelek: mi lesz a korábban indult kormányprogramokkal?

„Mi lesz...?” – sorban teszik fel ezt a kérdést az előző kormány államtitkárai az új kormány képviselőinek az Országgyűlésben, azt tudakolva, hogy a Tisza folytatja-e a Fidesz-KDNP által indított programokat. A válaszokból kiderült, hogy sok esetben igen, de csak felülvizsgálatok és változtatások után.

„Tisztítótűz akció”, gyermekbántalmazási ügy: egy embert őrizetbe vettek, szexuális bűncselekmény is történt

Öt embert gyanúsított meg a rendőrség gyermekek ellen elkövetett szexuális visszaélések és egyéb bűncselekmények miatt; egy embert őrizetbe vettek – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója. A Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató főigazgatóját, Kothencz Jánost is kihallgatták.
inforadio
ARÉNA
2026.05.29. péntek, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatós főigazgató-helyettese
Tisza-kormány: megjött Magyar Péter első bejelentése Brüsszelből

Tisza-kormány: megjött Magyar Péter első bejelentése Brüsszelből

Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelbe utazott, ahol a NATO-főtitkárral, a belga kormányfővel és az Európai Bizottság elnökével, utóbbival az uniós források lehívásáról is tárgyal. A miniszterelnök első kint töltött órái után eldőlt: Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez. A kormány eközben számos gyors intézkedést jelentett be: moratóriumot a harmadik országbeli munkavállalók foglalkoztatására, a kórházi fertőzési adatok nyilvánosságra hozatalát és a Klebelsberg Központ átalakítását. Az egészségügyi miniszter strukturális összeomlásról beszélt, 500 milliárd forint pluszforrást ígért az ágazatnak, az oktatási tárca pedig a pedagógusok adminisztrációs terheinek csökkentésébe kezd. A parlament visszavonta a Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépést, parlamenti vizsgálóbizottságok alakultak, az adóhatóság pedig házkutatást tartott a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél, ahol nagy mennyiségű ledarált iratot találtak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×