Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Felhős, esős idő.
Nyitókép: Xinzheng/Getty Images

Sok felhő, kevés napsütés, néhol még eső is eshet - időjárás-jelentés

Borongós, de tavaszias lesz az idő

Időjárási helyzet Európában:

A kontinens keleti, illetve déli részének időjárását anticiklon határozza meg. Arrafelé nyugodt, de sokfelé párás, ködös az idő, illetve helyenként a Kelet-európai-síkságon havazás is előfordul. Nyugat-Európában egy Izlandtól a Skandináv-félszigeten át egészen Spanyolországig húzódó frontrendszer okoz változékony időjárást. Áramlási rendszerében jóval nedvesebb és enyhébb légtömeget szállít a szárazföld belső területei fölé. Jelenleg Északnyugat-Európában okoz csapadéktevékenységet.

A Kárpát-medence térségébe fokozatosan enyhébb és nedvesebb léghullámok érkeznek az említett frontrendszer előoldalán, emiatt a következő napokban felhősebb időre számíthatunk szórványosan esővel, záporral.

Várható időjárás az ország területén péntek éjfélig:

Nagyobb eséllyel az északi tájakon - fordulhat elő kisebb eső, záporeső. Sokfelé élénk, olykor viharos lökések kísérhetik a délies szelet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 10 és 17 fok között valószínű, az északi határszélen lesz hűvösebb az idő.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×