Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Nyitókép: Facebook/Országos Polgárőr Szövetség

A következő napokban fokozott járőrszolgálatot végeznek a polgárőrök a temetőkben

Mindenszentek és halottak napjához közeledve a polgárőrök idén is folyamatos bűnmegelőző járőrszolgálatot látnak el a temetőkben, sírkertekben és az urnatemetővel rendelkező templomok környékén, ezzel is segítve a látogatók biztonságos megemlékezését – mondta az InfoRádióban az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) szakmai elnökhelyettese.

Az Országos Polgárőr Szövetség (OPSZ) az elmúlt évekhez hasonlóan idén is felszólította a vele összeköttetésben lévő valamennyi egyesületet, hogy mindenszentek és halottak napja előtt és alatt folyamatosan járőrszolgálatot biztosítsanak a temetőkben a megemlékezés méltóságának megóvása érdekében.

Szabó Zoltán arról tájékoztatta az InfoRádiót, hogy az OPSZ kétezer egyesületet fog össze, amelyek a következő napokban a rendőrséggel, a helyi önkormányzatokkal, a temetőgondnokságokkal, valamint a rendészeti feladatokat ellátó személyekkel egyeztetve látják el feladatukat a temetőkben és azok környékén. Teendőik közé tartoznak a többi között

a jelzőőri tevékenységek, a látogatók parkolásának segítése, a balesetek, gépkocsifeltörések, lopások és rongálások megelőzése.

Az OPSZ szakmai elnökhelyettese hozzátette: a járőrszolgálatot végzők rendszeresen tájékoztatják a temetőkbe érkezőket, hogy legyenek figyelmesek és körültekintőek, vigyázzanak az értéktárgyaikra.

Szabó Zoltán figyelmeztetett, hogy a temetőhöz érve, ne hagyjunk az autóban jól látható helyen értéktárgyakat, táskákat és mindig ellenőrizzük le, hogy megfelelően lezártuk-e a járműveinket, ez vonatkozik a kerékpárokra is. Arra is felhívta a figyelmet, hogy ha elmegyünk vízért vagy elvisszük a szeméttárolóba az elszáradt virágokat, akkor ne hagyjuk a táskákat, pénztárcákat, egyéb tárgyakat a sírhelyen, mert könnyen ellophatják azokat. Nagyon kell vigyázni a mécsesekkel és gyertyákkal is, ugyanis bármikor kialakulhat tűzveszély, ha lángra kap egy-egy koszorú vagy virág.

A koszorúkon meggyújtott gyertyák még felügyelet mellett is veszélyt hordozhatnak magukban.

A temetőben szolgálatot végző polgárőrök adott esetben minden megemlékező számára segítséget nyújtanak, bármilyen problémával, gonddal hozzájuk lehet fordulni és könnyen fel lehet őket ismerni, hiszen kék egyenruhát és sárga színű, fényvisszaverő mellényt viselnek, valamint az igazolványuk is jól látható helyen van kitűzve a ruhájukon. Ha a felmerülő probléma a hatáskörükön kívül esik, akkor a megfelelő szervhez irányítanak át bennünket.

A polgárőrök intézkedési lehetőségei a jogszabályok szerint a szabálysértő, bűncselekményt elkövető személy visszatartásáig terjednek. Meg kell várniuk a rendőrség kiérkezését a helyszínre és át kell adniuk a tetten ért embert a hatóságoknak. Szabó Zoltán tájékoztatása szerint a polgárőrök önvédelmi szempontokat figyelembe véve könnygáz spayt is tarthatnak maguknál, melyet közfeladatot ellátó személyként használhatnak is adott esetben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Miután újra, egy évre megválasztotta Fidesz-elnöknek a párt kongresszusa, Orbán Viktor zárszót mondott. „Generációváltás kell a párt élén, jöjjenek a harmincasok, negyvenesek. Ezt fogom előkészíteni, ezért kértem csupán egy évet” – mondta a volt miniszterelnök. Előzőleg a Fidesz-kongresszus egyhangúlag megváltoztatta a párt alapszabályát, vége a választókerületi rendszernek. Politikai nyilatkozatokat is elfogadtak a migrációs paktumról és a közjogi méltóságok leváltásáról.

Sok a tisztázatlan kérdés a hazai MotoGP-futam jövője körül, a Hungaroring most még nem jöhet szóba

Múlt hétvégén fontos mérföldkövet ért el Balatonfőkajáron Marc Márquez, aki a 100. futamgyőzemét szerezte meg pályafutása során. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője szerint sokatmondó, hogy a hétvégén a Slovakia Ringen rendezett kamionversenyen több néző volt, mint a balatonfőkajári gyorsaságimotoros-vb-futamokon, de azt gondolja, ez nem a magyar szervezők hibája. Úgy véli, minél hamarabb megoldást kell találni arra, ki legyen hosszú távon a promóter és a helyszín tekintetében is el lehet gondolkodni valamilyen alternatíván, hogy még többen legyenek a versenyeken.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Kiderülhet a gyűlölt vérszívók sok titka

Kiderülhet a gyűlölt vérszívók sok titka

Amerikai kutatók apró, harmonikus radaros nyomkövetőket rögzítettek szúnyogokra, hogy természetes környezetükben figyelhessék meg a mozgásukat. Az új módszer áttörést hozhat a szúnyogok és más betegségterjesztő rovarok viselkedésének feltérképezésében, ami a jövőben jóval hatékonyabb védekezési stratégiák kidolgozását teszi lehetővé - tudósított a Phys.org.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×