Infostart.hu
eur:
364.37
usd:
310.92
bux:
133168.5
2026. április 28. kedd Valéria
Nyitókép: police.hu

Belógott a Puskásba az eltiltott drukker, jöttek érte a rendőrök a szerbek elleni meccsen

A hétvégi Eb-selejtező kiemelt kockázatú sportesemény volt, ezért a belső és a külső biztosításért is a rendőrség felelt a Puskás Arénánál.

A Készenléti Rendőrség és a Budapesti Rendőr-főkapitányság több mint ezer rendőrrel biztosította a szombat esti Magyarország–Szerbia labdarúgó-mérkőzést (2–1). A hivatalos tájékoztatás szerint mindössze 26 intézkedés történt az Eb-selejtező idején, amelyre több mint 58 ezren látogattak ki a Puskás Arénába.

A rendőri biztosításban bevetési egységek, tűzszerészek, lovas rendőrök, közlekedési járőrök és drónkezelők vettek részt. A szombati meccs kiemelt kockázatú volt, ezért a belső és a külső biztosításért is a rendőrség felelt a stadionnál – közölte a police.hu.

A Készenléti Rendőrség több mint tíz csapatszolgálati századával már szombat reggel megkezdte munkáját. A BRFK egységeinek segítségével mind a vendég, mind a hazai szurkolók stadionba való eljutása biztonságos volt és ugyanez elmondható a meccset követő távozásukról is. A szerb szurkolókkal jól tudtak kommunikálni az illetékesek, ugyanis a vendégszurkolókat kísérő egységben szerbül beszélő magyar rendőrök is voltak.

Budapest, 2023. október 14.
A magyar játékosok ünneplik győzelmüket a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők hetedik fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország - Szerbia mérkőzés végén a Puskás Arénában 2023. október 14-én. A magyar válogatott 2-1-re győzött.
MTI/Czeglédi Zsolt
Budapest, 2023. október 14. A magyar játékosok ünneplik győzelmüket a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők hetedik fordulójában, a G csoportban játszott Magyarország - Szerbia mérkőzés végén a Puskás Arénában 2023. október 14-én. A magyar válogatott 2-1-re győzött. MTI/Czeglédi Zsolt

A rendőrség közlése szerint a biztosítást megfelelően előkészítették és a meccs alatt, valamint utána is gördülékenyen zajlottak a szükséges intézkedések. Pirotechnikai eszközök használata miatt hétszer kellett közbeavatkozniuk a rendőröknek, míg a többi esetben egyéb szabálysértés történt.

A meccs alatt egy sportrendezvényről kizárt férfit állítottak elő.

A magyar labdarúgó-válogatott 13 ponttal vezeti Eb-selejtezőcsoportját, az egy mérkőzéssel többet játszó Szerbia 10 ponttal a második helyen áll. Marco Rossi csapata kedden este Kaunasban Livánia ellen lép pályára.

Címlapról ajánljuk
Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

„A tudomány, a csúcskutatás és a tehetséggondozás ügye az nem egy kormány ügye, az az ország jövője. Nagy horderejű áttörések, amelyek a jövőben életünket befolyásolni tudják, azt jobbá tudják tenni, amelyre a jövő tudásalapú gazdasága épülhet, amelyre a nagy hozzáadott értékű technológiák, termékek fejlesztése épülhet, nem tudnak rövid távú, néhány éves finanszírozásból keletkezni” – mondta Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: nincs élő kapcsolatuk a jövendő kormánnyal, de adott esetben szívesen találkozna Magyar Péter jövendő miniszterelnökkel, mert mint fogalmazott, „a céljai és a mi céljaink százszázalékosan összecsengenek.”

Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Gulyás Gergely, aki a május 9-én megalakuló új Országgyűlésben a Fidesz-frakció vezetője lesz, közzétette a Fidesz-frakció névsorát. Orbán Viktor kormányfő, Kósa Lajos és Bánki Erik már korábban bejelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mint ahogy a KDNP vezérkara, így Semjén Zsolt sem – de most kiderült, hogy még egy sor ismert név hiányozni fog a parlamenti padsorokból. Összeállítottuk a nagy hiányzók névsorát.
A külső erők újra húzni kezdték a forintot

A külső erők újra húzni kezdték a forintot

A vezető devizák árfolyamánál ingadozással indult a hét, miután az iráni-amerikai békemegállapodás kilátásai bizonytalanná váltak. A befektetők figyelme a héten több jegybanki kamatdöntő ülésre irányul. A piacok elsősorban azt várják, hogyan értékelik a döntéshozók a közel-keleti háború gazdasági hatásait, így délelőtt végül erősödni tudott az euró és a forint is az újabb tűzszüneti hírére. A forint szempontjából a legérdekesebb mozgatóerőt Magyar Péter leendő miniszterelnök bejelentései jelentik, legyen szó akár a gazdaságpolitika irányáról, akár a kormány összetételéről. A nap folyamán minimális mozgás volt az árfolyamokban, estére 364 környékére érkezett meg a forint az euróval szemben, a dollár-forint 311 körül járt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×