Infostart.hu
eur:
379.46
usd:
319.4
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Karmelita kolostorban 2022. november 30-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Navracsics Tibor mérsékelten optimista: "egyes kritikákkal nem tudunk mit kezdeni"

Az EP költségvetési ellenőrző bizottságának delegációjával egyeztetett szerda délelőtt a területfejlesztési miniszter.

Az EP költségvetési bizottságának delegációjával egyeztetett szerda délelőtt Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter Budapesten.

Helyszíni tudósítónk beszámolója szerint a tárgyalás a tervezettnél hosszabb volt, de nem a vita élessége, hanem a felvetődött kérdések száma miatt.

Navracsics Tibor a megbeszélés után információink szerint arról szólt,

a megbeszélés tárgyszerű volt, a feleket a kölcsönös megértés szándéka vezette, ugyanakkor a tárcavezető úgy érezte, a delegáció tagjai elfogultak, és ugyanezzel vádolják a kormányt.

Navracsics Tibor mérsékelten optimista, nem hiszi, hogy a küldöttség tagjai túl jó véleményt alakítanak ki, "mert láthatóan nem olvasták el a kormánytól kapott háttéranyagokat".

Mindenesetre elmondta nekik, hogy nem az ellenzéki vezetésű Budapest megbüntetésére találták ki a szolidaritási hozzájárulást, hiszen annak befizetésével a többi tehetősebb és adott esetben kormánypárti irányítású helyhatóságnak is segítenie kell a rosszabb anyagi helyzetben lévő településeket.

A politikai elfogultság vádjára reagálva elmondta, saját választókerületében 60 település van, 4 város, amelyeknek ellenzéki vezetőivel ő maga is kiválóan együttműködik a fejlesztések terén.

Navracsics Tibor azt is elmondta, hogy

a kormány kötelezettséget vállalt az egyajánlatos közbeszerzések 15 százalék - az uniós átlag - alá csökkentéséről,

ami szerinte a kizárólag uniós finanszírozású projekteknél már meg is valósult, a nemzeti költségvetésből tervezetteknél pedig hamarosan meg fog.

A miniszter szerint a delegáció arról is beszámolt, hogy egyes külföldi cégek diszkriminációként és vegzálásként élik meg a magyar hatóságok intézkedéseit, de mivel konkrétumok nem hangoztak el, így a kritikával nem tudott mit kezdeni azon kívül, hogy meghallgatta.

Az InfoRádió kérdésére válaszolva elmondta, hogy az Erasmus-programok finanszírozásával és az egyetemi kuratóriumok ügyével kapcsolatban a kormány a jövő jéten küldi el ajánlatát az Európai Bizottságnak, de lehet, elhúzódik ez az ügy, mert az oktatási terület más biztoshoz kerül a közeljövőben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×