Infostart.hu
eur:
378.13
usd:
318.05
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pesti József/Szoljon.hu

Rusvai Miklós: biztosan lesz újabb járványhullám

Teljesen csak nyárra csendesedik le a koronavírus-járvány ötödik hulláma, de arra is van esély, hogy a háborús helyzet miatt egy újabb hullám kezdődik tavasszal - mondta Rusvai Miklós egyetemi tanár, víruskutató.

Mindenképpen kijelenthető, hogy a koronavírus járvány ötödik hulláma leszálló ágban van Magyarországon, mivel valamennyi járványtani paraméter csökkenő tendenciát mutat – mondta érdeklődésünkre Rusvai Miklós.

A víruskutató szerint ha a csökkenő tendencia ilyen ütemben folytatódik, akkor március végére igen alacsony számokat láthatunk, de a járvány megszűnni vélhetőleg csak májusban fog.

„Addig szórványosan, de azért mégiscsak mérhető esetszámot tapasztalunk majd.

A friss fertőzöttek száma esetleg a százas nagyságrendet is elérheti, de a nyár közeledtével egyre alacsonyabb értékeket látunk majd. Igazából megszűnni a járvány nyáron fog” – fejtette ki.

Rusvai Miklós kiemelte: biztos, hogy lesz újabb hulláma a koronavírus-járványnak, de ez véleménye szerint ősszel következik majd be. Hozzátette ugyanakkor, hogy az ukrajnai háború és a menekültek tömeges érkezése – az elhelyezési körülményeik, a stressz, a nélkülözés – hozzájárulhat ahhoz, hogy már tavasszal egy újabb járványhullám alakul ki, de reméli, hogy ez nem történik meg.

A víruskutató arról is beszélt, hogy őszre a koronavírus egyszerű náthává szelídül, és nem jelent majd olyan megterhelést az egészségügynek, mint az eddigi hullámok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×