eur:
399.38
usd:
369.56
bux:
91632.37
2025. március 25. kedd Irén, Írisz
Elhunyt Törőcsik Mari, Kossuth-nagydíjas, kétszeres Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színésznő, a nemzet színésze és a nemzet művésze, a magyar színjátszás felejthetetlen alakja életének 86. évében. A felvétel Makk Károly filmrendező 87-ik születésnapját ünneplő Hogy volt!? című tv-műsor felvételén készült az MTVA 1-es stúdiójában 2012. november 28-án.
Nyitókép: MTI/MTVA/Zih Zsolt

Parkot nevezhetnek el Törőcsik Mariról

Megszavaztatták az újbudaiakat, hogy melyik közterület viselje a színészlegenda nevét.

Lezárult a szavazás, kiderült, melyik közterületet nevezheti el Újbuda a tavaly elhunyt Törőcsik Mariról, a kerület díszpolgáráról. A mintegy kétezer beérkezett szavazat összesítése után a Feneketlen-tó körüli park került ki győztesen, a voksok 52 százalékával.

Második helyen a Függetlenségi park végzett 30 százalékkal, az Etele park és az Etele tér jóval kevesebb voksot kapott.

Az átnevezés a kerületi képviselő-testület döntése, majd a Fővárosi Közgyűlés jóváhagyása után válhat hivatalossá - olvasható Újbuda honlapján.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
Estére visszagyengült a forint

Estére visszagyengült a forint

A forint a dollárral és az euróval szemben is erősödött kedden, de délután korrigált és nagyjából a tegnap esti szint közelében mozog. A jegybank ma változatlanul, 6,5%-on hagyta az alapkamatot. Ezzel hatodik egymást követő alkalommal tartja változatlan szinten az irányadó rátát a jegybank, utoljára tavaly szeptemberben vágott. Később Varga Mihály, új jegybank-elnök tájékoztatóján kifejezetten szigorú monetáris politikát ígért, miután az inflációs kockázatok emelkedtek. Óvatos, türelmes megközelítés, és a szigorú monetáris kondíciók fenntartása indokolt Varga szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×