Infostart.hu
eur:
382.04
usd:
327.8
bux:
109251.2
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Facebook/Kásler Miklós

A kormány szerdán tárgyal a harmadik oltásról

A negyedik hullámot Magyarország nem tudja elkerülni - mondta az emberi erőforrások minisztere.

Kásler Miklós a Spirit FM műsorában azt mondta az esetleges harmadik oltásról, hogy a szerdai kormányülés után már „konkrétumokról lehet beszélni ebben a kérdésben”, és nagyon pontos döntés lesz, vakcinatípusokra lebontva.

„Irodalmi adatok vannak, hogy a második ismétlő oltás heterológ vakcinával, tehát más típusú vakcinával lökésszerűen növeli a védettséget” – emelte ki.

Az emberi erőforrások minisztere szerint elsősorban hatvan év felett, hat hónap után a harmadik oltást célszerű megadni.

Kásler Miklós azt mondta: sikerült megnyerni a hosszú háborúnak ezt az ütközetét, utalva a harmadik hullámra. A tárcavezető ugyanakkor úgy látja, a mostani sok kedvező paraméter között egyetlen aggasztó dolog van: a reprodukciós tényező közelít az egyhez, illetve át is lépi azt.

Ez a mutáns hatvan százalékkal agresszívabb, mint a brit mutáns, az pedig ötven százalékkal volt fertőzőbb az eredeti változatnál. Az egy légtérben tartózkodók között 12 perc is elegendő ahhoz, hogy megfertőzzék egymást – fejtette ki.

A negyedik hullámot Magyarország nem tudja elkerülni – hangsúlyozta.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×