Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Nyitókép: Facebook

Orbán Viktor is búcsúzik Dornbach Alajostól

Megemlékezett a közelmúltban, 85 éves korában elhunyt Dornbach Alajos ügyvédről, volt SZDSZ-es országgyűlési képviselőről, a parlament egykori alelnökéről Orbán Viktor miniszterelnök.

"Elhunyt Dornbach Alajos. Mindig emlékezni fogunk arra a bátorságra és segítségre, amit a nehéz kommunista diktatúra végóráiban kaphattunk tőle. Nyugodjon békében!" - írta a kormányfő a Facebookon.

Dornbach Alajon 1988-ban a Nagy Imre-per és a Standard-per felülvizsgálatának egyik kezdeményezője volt, majd részt vett Nagy Imre és társai 1989. június 16-i gyászszertartásának szervezésében is.

Az SZDSZ színeiben 1990-től 2002-ig országgyűlési képviselő, 1990ꟷ94 között pedig a parlament alelnöke volt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×