Infostart.hu
eur:
386.67
usd:
330.01
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa sajtótájékoztatót tart a Szent László kórházban kivizsgált, a kínai Vuhanból hazatért magyarok és az előző napon este beszállított kínai állampolgár állapotáról a Szent László Kórházban 2020. február 4-én. Szlávik János közölte: mindenki egészséges, akit az új koronavírus gyanújával kórházi megfigyelés alatt tartanak Magyarországon.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Szlávik János keményen üzen mindenkinek, aki nemet mond az oltásra

El fogja kapni a vírust mindenki - mondta nekik. A maszktól szerinte ősszel szabadulhatunk meg.

Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa a Kossuth rádiónak adott interjút kedd reggel, ebben elmondta, hogy már hat vakcina áll rendelkezésre, az orvosok pedig el tudják dönteni, kinek melyik fajta ajánlható.

A többféle vakcina egyetlen hátrányaként említette, hogy így az információáradat is több helyről jön, de azt ajánlotta, a tudományos információknak higgyen mindenki, ne az érzelmeire hagyatkozzon. Ennek mentén is világossá tette, az AstraZeneca oltásnak Magyarországon még nem volt mellékhatása, a kínai oltásnak köszönhetően pedig el lehet kerülni a kórházba kerülést.

Szlávik János úgy látja,

jó úton vagyunk a régi életfelé, a maszktól viszont csak ősszel szabadulhatunk meg,

ám aggódik amiatt, hogy bizonyos oltási szintnél meg fog akadni az oltások eddig tapasztalható, folyamatos növekedése, ezért a felvilágosító kampányok pártján áll; a 16 éven felüli fiatalokat is meg kell győzni.

Tisztázta, oltás nélkül nem úszható meg a koronavírus, ami egyébként is velünk marad, kisebb gócokban - olvasható az Index összefoglalójában.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×