Infostart.hu
eur:
384.67
usd:
329.43
bux:
115886.89
2026. január 8. csütörtök Gyöngyvér
Nyitókép: Pixabay

Jégeső, viharos szél - figyelmeztetés az egész országra

A Kárpát-medence időjárását a mediterrán térségből kedd estig fölénk helyeződő ciklon alakítja, csapadékos idő várható.

Kedd reggeltől összességében már sokfelé számíthatunk a záporok mellett zivatarokra is, amelyeket viharos szél (60-80, elsősorban keleten 80-90 km/h-nél is erősebb), főként a keleti megyékben felhőszakadás (rövid idő alatt 20-30 mm csapadék) és jégeső (keleten akár 2 cm-nél nagyobb) kísérhet.

Emiatt az egész országra figyelmeztetést adtak ki. Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Heves, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Jász-Nagykun-Szolnok megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki a jeves zivatar miatt. A többi megyére elsőfokú figyelmeztetés lesz életben.

Emellett Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a felhőszakadás veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 16 Celsius-fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 20 és 26 fok között alakul.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: a versenyképesség alapja az energiabiztonság, illetve az alacsony adók

Nagy Márton: a versenyképesség alapja az energiabiztonság, illetve az alacsony adók

A fogyasztásalapú gazdaság nem marad örökké, jövőre visszatérünk a beruházásokhoz – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, hozzátéve, hogy a gazdaságot nem volt szabad recesszióba engedni, a víz felett kellett tartani. Az árrésstopok jövője nagy kérdés szerinte, az AI pedig új egyensúlyt hoz a munkaerőpiacra. Beszélt a paksi bővítésről és a reptéri gyorsvasútról is.

Ki hol takarítsa a havat? Hosszú távon maradhatnak az árrésstopok – Kormányinfó

Mukics Dániel katasztrófavédelmi szóvivő is a csütörtöki Kormányinfó vendége volt. Rajta kívül Vitályos Eszter kormányszóvivő és Gulyás Gergely kancelláriaminiszter tájékoztatta a nyilvánosságot. Számos kérdés irányult a hóhelyzet kezelésére, illetve a hideggel kapcsolatos teendőkre, de Magyar Péter, az ukrajnai EU-integráció ügye és Vitályos Eszter facebookos hókotrója is számot tartott újságírói érdeklődésre.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×