Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Egy MD902 Explorer típusú helikopter a rendőrség új helikopterflottájának átadásán Budapest felett 2017. január 26-án. A rendőrség az öt MD902-es gépet kapott, ezek váltják le a Mi-2-es típusúakat. A korábban beszerzett MD500-asokkal együtt kilenc amerikai helikopter teljesít februártól szolgálatot a rendőrség flottájában.
Nyitókép: Kovács Tamás

Helikoptert is bevet a rendőrség a hosszú hétvégén

Az ünnepek alatt országszerte fokozottabb ellenőrzés várható az utakon – mondta az InfoRádiónak az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője. Óberling József hozzátette: központi elrendelésű ittasság ellenőrző akciót idén nem tartanak.

„Csütörtök délutántól kezdjük a fokozott szolgálatellátást, a feladatunk elsősorban a közlekedés biztonságának a fenntartása azért, hogy mindenki elérje az úticélját” – mondta Óberling József. Ennek érdekében szolgálati helikoptert is bevetnek, melyről a budapesti térség gyorsforgalmi útjainak kivezető szakaszait figyelik. A második nagy bevetés hétfő délután lesz, hiszen akkorra várható még nagy forgalom, főként a nagyvárosok irányába.

A korábbi évektől eltérően idén központi elrendelésű ittasságellenőrzést nem tartanak, mivel tapasztalataik szerint ma már lényegesen kevesebben vezetnek ittasan járművet. Ha még is alkoholos befolyásoltság alatt lévő autóst találnak, a törvény szigorával csapnak le.

„Ittas vezetőkkel szemben a rendőrség zéró toleranciát alkalmaz”

– fogalmazott a főosztályvezető, aki szerint ennek visszaszorulása egyrészt a rendőri intézkedéseknek, másrészt az elmúlt tíz évben folytatott kommunikációnak köszönhető, mely során a sofőrök megértették, hogy az ittas vezetés rendkívül balesetveszélyes. „Ma már tudományosan alátámasztott tény az, hogy a legcsekélyebb mennyiségű alkohol elfogyasztása is káros hatással van a járművezetői képességekre” – hangsúlyozta.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik
videó

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.

Varga G. Gábor: még egy olyat, mint az azerbajdzsáni repülőgép szerencsétlensége volt, nem engedhet meg magának a légi közlekedés

Az orosz-ukrán háború az elmúlt három és fél évben jóformán az egész világon megváltoztatta a légi közlekedést, hiszen Ukrajna felett tilos civil gépekkel repülni, Oroszország légterét pedig a kölcsönös szankciók miatt számos légitársaság nem használhatja. Ez mindent átalakított: az útvonalakat, a menetrendeket és az árakat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Ezeket a fegyvereket látod minden filmben és játékban, de az igazság megdöbbentő

Ezeket a fegyvereket látod minden filmben és játékban, de az igazság megdöbbentő

A hollywoodi akciófilmek és a videojátékok egészen kiváló reklámfelületek, nincs ez másképp akkor sem, ha kézifegyverekről van szó. Egy Kalasnyikovot, vagy egy M16-os gépkarabélyt ránézésre már lassan mindenki felismer, de ezek évtizedes múltra visszatekintő, a világ majd minden régiójában előkerülő, sokat bizonyított eszközök. Velük szemben viszont ott van rengeteg olyan fegyver is, amit a képernyők előtt ülve ugyanúgy azonnal kiszúrunk: azt hinnénk, az igazi elit kommandósok csodafegyvereit látjuk, pedig a valóságban néha még a prototípus fázisán sem igazán jutottak túl. Ezekből a médiában felülreprezentált fegyverekből szedtük most össze párat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×