Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd

Kényszerkilakoltatás is lehet Dunakeszin

Rendőri intézkedésre is szükség lehet Dunakeszi árvíz által veszélyeztetett néhány utcájában, ha a lakók önként nem hagyják el időben az otthonukat - jelentette ki a Pest megyei kormánymegbízott szerdán a már elöntött Duna sornál tartott sajtótájékoztatón.

Tarnai Richárd ezt arra a helyi információra reagálva közölte, amely szerint a Duna soron, illetve a Rév utca környékén lévő 20-25 ház lakói a folyó gyors áradása ellenére sem akarnak kiköltözni, inkább az emeletre húzódnak, mint a korábbi években.

A kormánymegbízott azt mondta, az esetleges kényszerkilakoltatásra azért is szükség lehet, mert a Duna vízszintje ezen a részen még körülbelül 2 métert emelkedhet a napokban. Hozzátette: senkinek sem kell tartania értékei eltűnésétől, mert minden üressé vált ingatlant rendőr védene.

Az MTI információi szerint a költözni kényszerülőket a helyi zeneiskolában helyeznék el.

A kormánymegbízott délelőtti bejárása utolsó állomásán úgy fogalmazott, hogy a Duna bal partján Dunakeszi a legveszélyeztetettebb település, míg átellenben Szentendre. Tarnai Richárd szerint a védekezés szempontjából Dunakeszin is a hétvége lesz a legnehezebb, ám Somogy megyéből és az ország más területeiről is többen jelezték: ha kell, mennek oda segíteni. A megye kritikus pontjaira - így Dunakeszire is - jelentős mennyiségű homokzsák-utánpótlás van útban - tette hozzá.

Bíró Attila, a járási hivatal vezetője kifejtette: a dunakeszi Rév utca körzetén kívül a Duna Göd felé vezető szakaszán védekeznek erőteljesen, de valószínűleg a város déli részén, a 2-es főúton is átfolyik majd a víz, s az utat vélhetően le kell zárni. A szakemberek most modellezik, hogy mekkora elöntés várható. Bíró Attila az MTI-nek azt mondta: a főút menti benzinkutak nincsenek veszélyben.

Dióssi Csaba (Fidesz), Dunakeszi polgármestere egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy a város lakosságának zömét nem fenyegeti az ár. Szólt az önkormányzathoz érkező felajánlásokról, és arról is, hogy a város egyértelmű "eligazítást" vár a felettes szervektől például a 2-es főúti esetleges beavatkozásokról.

Címlapról ajánljuk
Több az olaj, mégis drágulhat a dízel – itt akad el az OPEC+ segítsége

Több az olaj, mégis drágulhat a dízel – itt akad el az OPEC+ segítsége

2026 júniusában 117 millió hordóval nőtt a tengeren lévő olaj mennyisége, miközben a szárazföldi készletek 96 millió hordóval apadtak. A világ tehát papíron több olajjal rendelkezett, de kevesebb volt belőle ott, ahol gyorsan üzemanyagot lehetett volna előállítani. Az OPEC+ hiába emeli a kitermelést, ha a tankerek, a finomítók és a terméktárolók nem tudják ugyanolyan gyorsan követni. Ezért fordulhat elő, hogy a Brent ára csökken, a benzinkútnál mégsem lesz olcsóbb a dízel.

Este drágább áram? Asztalra tesznek egy új rezsicsökkentési javaslatot

Széleskörű energetikai korszerűsítésre buzdít az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége. Tibor Dávid, a Masterplast alapító elnöke az InfoRádióban elmondta: a szövetség egy idősávos villamosenergia-tarifa bevezetését is felveti annak érdekében, hogy csökkentsék a lakosság energiafogyasztását.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×