Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Áder: Küzdeni kell a kohéziós források megőrzéséért

Az uniós kohéziós források megőrzésének fontosságára hívta fel a figyelmet a magyar és a cseh államfő. Áder János Budapesten fogadta Václav Klaust.

Fontos, hogy ne csökkenjenek radikálisan a kohéziós források, és olyan célokra használják fel ezeket a támogatásokat, amelyek a munkahelyteremtést is szolgálják - emelte ki az államfő.

Áder János hozzátette, a források felhasználását szigorúbban kellene ellenőrizni, hogy azokat valóban a meghatározott célokra fordítsák. Magyarország és Csehország is tagja a kohézió barátai csoportnak, együtt érvelnek a kohéziós támogatások megőrzéséért.

A cseh államfő kétnapos látogatásra érkezett Magyarországra. Áder János mellett találkozik Kövér Lászlóval, az Országgyűlés elnökével és Kósa Lajos debreceni polgármester meghívására Debrecenbe valamint a Hortobágyra is ellátogat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Ma is összeomlott a dollár, menetel a forint!

Enyhül a grönlandi feszültség a részvénypiacok szerint. A dollár és a kötvénypiacok szerint viszont más a helyzet. Adják a dollárt, turbulencia a globális kötvénypiacokon. Eközben a japán jenben súlyos sztori kezd kibontakozni, miközben a forint piacán is érdekes fejlemények bontakoznak ki. Magyar idő szerint pénteken késő estére a forint több éve nem látott szintre erősödött a dollárral szemben, a 323-as kezdetű szinteken is magabiztosan mozgott, míg a dollár nagyot zuhant a nap folyamán, az euróval szemben messze 1,18 fölé szaladt az árfolyam, ez szeptember óta nem látott dollárgyengeséget jelez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×