Infostart.hu
eur:
384.8
usd:
327.8
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Nem lesz buszsáv a Budaörsi úton

Nem helyezi újra forgalomba a Budaörsi úti buszsávot a főváros.

Az M1-es és M7-es autópályák bevezető szakaszán lévő buszsávot tavaly májusban festették fel, miután a Fővárosi Közgyűlés 2008-ban egyhangúlag támogatta az ezt is tartalmazó projektet.

A buszoknak elhatárolt terület miatt az autósok az addigi kettő helyett egy sávon haladhattak, ami jelentős torlódásokat okozott. Tarlós István tavaly júniusban függesztette fel a buszsáv működését.

A Budapesti Közlekedési Központ által azóta elvégeztetett forgalmi szimulációk eredménye alapján a szakemberek nem javasolták a buszsáv újbóli megnyitását.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: fontos, vízválasztó éven vagyunk túl – videó
Évzáró interjú

Orbán Viktor: fontos, vízválasztó éven vagyunk túl – videó

Az év utolsó napján értékelő interjút adott a köztelevíziónak Orbán Viktor miniszterelnök. Mint mondta, a 2026-os országgyűlési választáson arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból. Hozzátette: ha kimaradunk a háborúból, akkor nem kell átállnunk hadigazdaságra, lehet békegazdaságunk. Figyelmeztetett: a politika a leginkább megújulást követelő szakma a világon mindenhol, aki itt nem tanul, nem alkalmazkodik, nem figyel, nincs tapasztalata, az nagyon könnyen téved.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×