Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Kovács László: Gyurcsány nem rivális, hanem versenytárs

Az MSZP alelnöke szerint a Magyarországot sújtó uniós fejlemények mögött nem kizárólag az áll, hogy példát akarnak statuálni. Kovács László volt uniós biztos arról is beszélt, hogy az MSZP is elkezdte a felkészülést a választásokra.

Az Európai Unió jóindulatát vesztette el Magyarország az elmúlt két évben, ez üt vissza a nem méltányosnak vélt döntésekben - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kovács László volt uniós biztos. Az MSZP alelnöke úgy vélekedett: az országot sújtó uniós fejlemények mögött nem kizárólag az áll, hogy példát akarnak statuálni.

Szinte süketek párbeszéde folyik - emelte ki a korábbi uniós biztos. Kovács László szerint a magyar kormány reagálásában figyelmen kívül hagyja, hogy Brüsszel azt várja, az államháztartás hiánya 3 százalék alá csökkenjen fenntartható módon, nem pedig egyszeri intézkedéssel.

A politikus arról is beszélt, hogy az MSZP is elkezdte a felkészülést a következő választásokra. A legutóbbi kongresszuson elfogadták az új alapszabályt, ami hatékonyabbá teszi a működést, elkezdték kidolgozni a szakpolitikai programokat, majd március végén lesz a tisztújítás, ahol feláll az a vezetés, amely majd a választási küzdelemben irányítja a pártot - fejtette ki.

A március végi kongresszus biztosan szóba kerül Gyurcsány Ferenc és a Demokratikus Koalíció is, de egyelőre nem a koalíciókötés időszaka zajlik - vélekedett Kovács László. Az alelnök szerint Gyurcsány Ferenc nem riválisa, hanem versenytársa a szocialista pártnak. "Versenyezni úgy is lehet, hogy igyekszem jobbnak lenni, mint a másik, nem pedig elgáncsolom" - tette hozzá.

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Vitorlázás, tanítás, munka a futballakadémián – Orbán Viktor a magánjellegű terveiről, vágyairól is beszélt egy nagyinterjúban

Vitorlázás, tanítás, munka a futballakadémián – Orbán Viktor a magánjellegű terveiről, vágyairól is beszélt egy nagyinterjúban

Egy hosszú interjút adott a Tusványoson a beszéde után Orbán Viktor Fidesz-elnök, volt miniszterelnök, aki esetleges politikai visszavonulásáról („még nem jött el a pillanat”), és magánjellegű terveiről is beszélt. Az interjúban egyik tévedésének említette, hogy nem kezdte el időben a Fidesz fiatalítását, mint mondta, azt hitte, ezzel ráér a 2030-as választásokig.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×