Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. február 28. szombat Elemér

Megvan a legjobb balatoni strand

A gyenesdiási strand kapta a legjobb jegyeket az olvasóktól a Balatontipp. hu internetes oldal felmérésén. A második helyen az alsóörsi, a harmadikon pedig a vonyarcvashegyi strand végzett. Győrffi Árpád, a portál szerkesztője elmondta: a legrosszabb jegyet az idén is az illemhelyek, zuhanyzók, öltözők állapota kapta.

Ahogy tavaly, úgy az idén is a gyenesdiási Diás strand kapta a legjobb jegyeket a Balatontipp.hu felmérésén. A második helyen végzett alsóörsi Községi strand tavaly a 7., a harmadik legjobb osztályzatot kapott vonyarcvashegyi Lídó strand egy évvel ezelőtt a 4. volt az osztályzatok sorrendjében.

A 35 strand összesített átlagjegye az idén 4,4, amíg tavaly 4,35, tavalyelőtt 4,2 volt. A "leggyengébb" strand is elérte legalább a "jó" osztályzatot, ahogy ez korábban is történt, a legjobb átlag pedig az idén is "jeles" fölött alakult.

Egy-egy kategóriát nézve az idén is az illemhelyek, zuhanyzók, öltözők állapota, tisztasága kapta a legrosszabb jegyet (4,2), és ahogy tavaly is, a parkolási lehetőségeket tekintették a másik leggyengébb láncszemnek (4,3). Az értékelt strandok összesített átlagánál ez a két kategória is megkapta az "erős jó" osztályzatot, de egyes strandoknál inkább a közepeshez közelített a megítélésük, rontva ezzel az adott strand összesített eredményét.

A legjobb jegyet, mondhatnánk, már hagyományosan a parti rész állapotára, gondozottságára adták a strandolók (4,57). Talán ez is azt bizonyítja, hogy alapvetően elégedettek a strandok üzemeltetőinek, dolgozóinak munkájával.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Vészjósló ígéret Iránról: ez nem egynapos háború lesz

Vészjósló ígéret Iránról: ez nem egynapos háború lesz

Az amerikai hadsereg arra készül, hogy napokon keresztül fogják támadni az iráni célpontokat, a teheráni vezetés pedig pusztító választ ígér. Az összes amerikai támaszpontot és izraeli célpontokat is támadnak az iráni rakéták.

Orbán Viktor: ebben a vármegyében a cél nem a kétharmad, hanem a három harmad

Tizenegyedik állomására ért a kormánypártok háborúellenes gyűléssorozata, ezúttal Esztergomban gyűltek össze a DPK-sok. A miniszterelnök ismét beszédet mondott és kérdésekre válaszolt. Beszámolt arról is, hogyan tervezik megtörni Ukrajna olajblokádját, mennyi idő kellene a százhalombattai finomító más olajra való átállításához. Beszámolt arról is, hogy kiépült a magyar drónvédelmi rendszer.
inforadio
ARÉNA
2026.03.01. vasárnap, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő
Lokális tűzszünetet kötött az orosz és az ukrán hadsereg, Moszkva hibrid műveletre készül az európai választásokon – háborús híreink szombaton

Lokális tűzszünetet kötött az orosz és az ukrán hadsereg, Moszkva hibrid műveletre készül az európai választásokon – háborús híreink szombaton

Az ötödik éve tartó orosz–ukrán háborúban a front több szakaszán is intenzív harcok zajlanak, miközben a kulcsfontosságú, zaporizzsjai nukleáris létesítmény körül ideiglenes tűzszünet lépett életbe. A katonai műveletek mellett egyre erősebben rajzolódik ki a konfliktus regionális és globális kiterjedése: drónincidensek érintették a NATO-tag Romániát és Svédországot, miközben európai választások és energiaszállítások is a geopolitikai játszma részévé váltak. A diplomáciai csatornák nyitva maradtak, de a genfi tárgyalások előkészítése közben a terepen továbbra is a fegyverek diktálják az ütemet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×