Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

M6-os: ellenőrzik a pályát, vizsgálják a szerződéseket

Nem fogadja el a kormány a kivitelező álláspontját, amely szerint vis maior az M6-os autópálya beomlása - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára. Völner Pál kiemelte, hogy teljes PPP-konstrukcióban épült szakaszt, valamint az összes ilyen szerződést felülvizsgálják.

A most beomlott harmincméteres szakasz kijavítása néhány tízmillió forintba kerülhet, de ezt a kivitelező nem háríthatja az államra - hangsúlyozta az államtitkár. Völner Pál kiemelte, hogy a PPP-szerződésben van egy feltétel, amely szerint vis maior esetén az állam köteles a hibát kijavítani, ez azonban a történtekre nem vonatkozik.

Völner Pál arról is beszélt, hogy a tárca a kiviteli terveket, a kivitelezést és a műszaki ellenőr munkáját is meg fogja vizsgálni.

Az M6 Tolna Autópálya Koncessziós Zrt.-vel kötött szerződésen túl valamennyi PPP-szerződést felülvizsgálják - mondta az államtitkár, aki hangsúlyozta, hogy ellenőrzik a március 31-én átadott pályaszakasz többi részét is, hogy megelőzzék a hasonló eseteket.

Völner Pál újságírói kérdésre válaszolva megerősítette korábbi véleményét, amely szerint a korábbi kormány is felelős a mostani hibáért, mert az ideiglenesen átadott pályaszakaszhoz csak a megnyitó napján lettek meg az engedélyek. A sztráda gyorsított átadása kampányfogás volt - mondta az államtitkár.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×