Infostart.hu
eur:
361.13
usd:
316.97
bux:
0
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Lezárják a budai alsó rakpartot

Várhatóan szerda estétől lezárják Budapesten a budai alsó rakpart egy részét a Duna áradása miatt - közölte a város üzemeltetéséért felelős főpolgármester-helyettes.

Vajda Pál elmondta: először a Mozaik utca és a Margit híd közötti szakaszt zárják le, mert ott a legalacsonyabb a töltés.

A főpolgármester-helyettes azt mondta: az előrejelzések szerint szombatra már eléri a 712 centimétert a Duna vízállása Budapest térségében. Hozzátette: a teljes budai és pesti rakpartot 645 centiméteres vízmélységnél kell lezárni.

Az árhullám alakulása alapvetően attól függ, hogy a Duna vízgyűjtő területein a következő két napban mennyi eső esik le, illetve hogy lassan vagy gyorsan olvad-e el az ott lévő hatalmas hómennyiség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Migrációkutató: két országra kell most figyelni

Migrációkutató: két országra kell most figyelni

Bár az év első felében jelentősen csökkent az Európai Unió külső határain az illegális határátlépések száma, azt még nem lehet tudni, képesek lennének-e kezelni egy újabb tömeges beáramlást a tagállamok. A két fő lehetséges válságforrás most az iráni konfliktus és a szudáni polgárháború. A témáról Dócza Edith Krisztinát, a Migrációkutató Intézet vezető elemzőjét kérdezte az InfoRádió.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×