Infostart.hu
eur:
385.25
usd:
330.7
bux:
119514.79
2026. január 14. szerda Bódog
Így vállalhatnak munkát a menekültek Németországban

Így vállalhatnak munkát a menekültek Németországban

Berlinben a törvényhozás megszavazta a menekültek társadalmi és munkaerő-piaci beilleszkedését szabályozó törvényt. A törvénybe foglaltak már tükrözik azt is, hogy a lakosság körében hanyatlóban van a migránsok befogadásának készsége.

A komoly vitát lezáró törvény előírja egyebek között a kötelező német nyelvtanulást, valamint a társadalom- és alkotmányismereti kurzusok látogatását a menekültstátuszt élvező személyek, illetve azok számára, akiknek jó esélyük van a hosszabb tartózkodási engedély elnyerésére.

A menekültjoggal felruházott személyek azonnal munkát vállalhatnak, és így maguknak kell gondoskodniuk lakásukról és ellátásukról.

A törvény azonban a párhuzamos társadalom kialakulásának megelőzésére, illetve gettók létrejöttének meggátlására előírja azt is, hogy hol lakhatnak, vagy hol nem. Három év után viszont állandó munkaviszony és középfokú nyelvismeret bizonyításával már határozatlan időre szóló tartózkodási engedély illeti meg őket.

Az új törvény némileg tükrözi a lakosság körében tapasztalható véleményt a menekültek befogadását illetően. Egy most készült felmérés kimutatta ugyanis, hogy a migránsok tavalyi beözönlése komoly fenntartásokat váltott ki a társadalomban.

Míg 2014 végén a németek közel fele pozitívan ítélte meg a kulturális sokrétűség erősödését, ma már alig 40 százalék helyesli ezt a folyamatot. Korábban a válaszadók két-harmada vélte úgy, hogy a németeknek is alkalmazkodniuk kell a betelepülőkhöz, viszont jelenleg a lakosság közel 60 százaléka vallja, hogy a beilleszkedés kizárólag a menekülteken múlik.

Némi meglepetést keltett a felmérésben, hogy a már itt élő idegenek körében is csak 41 százalékban várnak el a korábbihoz hasonló, lelkes és nagyvonalú befogadási készséget a németektől, a többség nem lát kivetnivalót abban, hogy a hatóságok a menekültekre vonatkozó intézkedéseket a támogatás és követelés alapján határozzák meg.

Címlapról ajánljuk
Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője értékelte a helyzetet az InfoRádióban. A decemberben mért éves árdrágulás alacsonyabb volt, mint a novemberi 3,8 százalékos érték, tehát egy „érdemi dezinfláció” volt látható decemberben.

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×