Infostart.hu
eur:
355.89
usd:
312.82
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixabay

Nagy adattörlésbe kezd az Apple: iPhone-osok figyelem!

Több régebbi iOS-verziót futtató iPhone-on is végleg leáll a felhőalapú biztonsági mentés funkció, a meglévő mentéseket pedig törli az Apple.

Ha iOS 8-at vagy régebbi rendszerverziót futtató iPhone-ja van, hamarosan önnél is megjelenhet egy fontos figyelmeztetés, az Apple ugyanis teljesen felszámolja az ezeken a készülékeken futó iCloud biztonsági mentés funkciót – írja a hvg.hu.

2024. december 18-tól a készülékek biztonsági mentéséhez az iOS 9 vagy újabb verzió szükséges – közölte az Apple. Ebbe a körbe elég régi készülékek tartoznak, csakhogy az Apple a meglévő mentéseket is végleg törli a felhőjéből, így valakinek még lapul a fiókjában egy régi iPhone, amiről van fontos adatokat tartalmazó mentése, érdemes időben lépnie.

A döntés nem érinti a hagyományos, vezetékes biztonsági mentést: az továbbra is készíthető lesz a macOS Finderben vagy a windowsos iTunes-ban, ám ezek csak helyileg, az adott számítógép háttértárára menthetők.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×