eur:
394.08
usd:
368.38
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk

Végveszélyben a tigrisek

Felére csökkent a világ tigrispopulációja az elmúlt huszonöt évben, a megmaradt öt alfaj közül egyet a kihalás veszélye fenyeget - jelentették be a Természetvédelmi Világalap (WWF) szakértői egy svédországi konferencián.

A legnagyobb veszélyt a tigrisekre az orvvadászat és az élőhelyek pusztítása jelenti - állítják a szakértők és a természetvédők. A legnagyobb veszélyben a dél-kínai alfaj van, de a szumátrai populáció is rendkívül nagy veszélyben van - derült ki egy svédországi szemináriumon, amelyen ázsiai, afrikai és európai szakemberek vettek részt.

A kutatók ugyanakkor optimisták: úgy gondolják, hogy a tigrisek megmenekülhetnek, ha még idejében sikerül összefogni az érdekükben.

A faj válaszúton áll a kihalás vagy a túlélés között, és az, hogy melyik úton halad tovább, csak rajtunk múlik - hangsúlyozta Szudzsoj Banerdzsi, aki az indiai tigrisek megmentéséért küzdő WWF-tagszervezet vezetője.

A Természetvédelmi Világalap tigrisprojekt-koordinátora szerint világszerte már csupán 3500 tigris él, holott számukat 1982-ben még 5000 és 7500 közé tették.

Bivas Pandav közölte: Szumátrán a tigrisek száma a 80-as évekhez képest négyszázzal lett kevesebb, mióta óriási ütemben folyik a fakitermelés. A szakértő szerint 2050-re a sziget erdeinek 90 százalékát elpusztítják, ez pedig a tigrisek számára egyenlő a halálos ítélettel.

Indiában sem jobb a helyzet: a XX. század elején még 40 ezer, míg ma csupán 1400 tigris él ott. A becslések szerint a jószágaikat védő emberek mindennap elpusztítanak egy ilyen fenséges ragadozót.

Ha az ember és a tigris bármilyen konfliktusba keveredik, a vesztes csak a tigris lehet - vázolta a helyzetet Szudzsoj Banerdzsi, aki szerint meg lehetne menteni a nagymacskákat az orvvadászat megakadályozásával. A tigrisek testrészeinek legnagyobb felvásárlója Kína, ahol tradicionális gyógymódokhoz használják fel azokat.

Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×