Infostart.hu
eur:
360.71
usd:
315.95
bux:
144166.68
2026. július 21. kedd Dániel, Daniella
A későbbi aranyérmes Gulyás Michelle a női öttusázók döntőjében, a lövészetes futás versenyszámban a 2024-es párizsi nyári olimpián a versailles-i kastély parkjában 2024. augusztus 11-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Öttusa vk-döntő: Gulyás Michelle mégsem áll rajthoz

Az olimpiai bajnok Gulyás Michelle sérülés miatt nem indul hétvégén az öttusázók világkupadöntőjén.

"Folyamatban vannak a vizsgálatok, hétfőn már megröntgenezték az érintett területet, a felvételeken pedig nem lehetett törést látni. Ugyanakkor fájlalja a könyökét, duzzadt és a mozgástartománya is korlátozott, ezért további képalkotó vizsgálatokra lesz még szükség. Mivel kedden utazunk Egyiptomba, kénytelenek voltunk lemondani az indulását" - mondta Belák János, a magyar öttusa-válogatott sportszakmai vezetője a Nemzeti Sportnak. - "Pontosabbat a napokban tudunk meg az egészségi állapotáról. Abban reménykedem, hogy nincsen nagy probléma."

A sportvezető beszámolója szerint a 24 éves Gulyás úgy sérült meg, hogy

vasárnap délelőtti az egyik akadályról leugorva elveszítette az egyensúlyát és beütötte a könyökét.

Az UTE öttusázója az évad második vk-viadalán, Budapesten aranyérmes lett. Nélküle Koleszár Mihály és Gáll András mellett Bauer Blanka és Guzi Blanka képviseli a magyar színeket.

Címlapról ajánljuk

Reagált az ügyészség: az NKA-ügy miatt jártak a Fidesz-szerverközpontban

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség folytat nyomozást az NKA-ügyben hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények miatt folyó ügyben. Ezen eljárás során került sor a kérdésben említett eljárási cselekményekre, erről azonban az eljárás érdekei miatt részletesebb tájékoztatás nem adható – közölte az ügyészség annak kapcsán, hogy a Fidesz-központban jártak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.21. kedd, 18:00
Deák András
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunatársa
Itt az MNB közleménye: a közel-keleti eszkaláció ellenére is van tér kamatcsökkentésre

Itt az MNB közleménye: a közel-keleti eszkaláció ellenére is van tér kamatcsökkentésre

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) az előzetes várakozásoknak és Varga Mihály jegybankelnök júniusi előretekintő iránymutatásával összhangban 25 bázisponttal, 5,75 százalékra csökkentette az irányadó rátát keddi ülésén. A döntést indokló közlemény kiemeli, hogy a kamatcsökkentést főleg a júniusi  várakozásoknál is alacsonyabb inflációs dinamika, a lakossági várakozások mérséklődése és a hazai eszközök alacsony kockázati felára támogatta, így pedig az energiaárak újbóli emelkedése ellenére is van tér további kamatvágásra. A kamatciklus folytatásáról a Monetáris Tanács a szeptemberi Inflációs jelentés alapján dönt majd. Mindez azt jelenti, hogy nem változott az MNB előretekintő iránymutatása júniushoz képest.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×