67039.3
MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 17: Mirra Andreeva celebrates winning match point in their round two singles match against Ons Jabeur of Tunisia during the 2024 Australian Open at Melbourne Park on January 17, 2024 in Melbourne, Australia. (Photo by Daniel Pockett/Getty Images)
Nyitókép: Daniel Pockett/Getty Images

Elképesztő dolgot művelt a 16 éves tinilány Melbourne-ben

A címvédő és világelső Novak Djokovic négyszettes győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba férfi egyesben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 36 éves klasszis szerdán a hazai közönség előtt szereplő, a világranglistán 43. Alexei Popyrinnel találkozott, akinek a harmadik játszmában négy labdája volt a 2-1-es szettelőnyhöz, de a szerb fordítani tudott. A 24-szeres Grand Slam-bajnok Djokovic immár 29 mérkőzés óta veretlen Melbourne-ben, ahol ez volt a 91. győztes meccse.

Az olaszokkal novemberben Davis Kupa-győztes Jannik Sinner sima sikerrel vette a második akadályt, mint ahogy a közönségkedvenc Alex de Minaur – aki az év elején legyőzte a világelső Novak Djokovicot a United Kupán – sem veszített szettet.

A nőknél a címvédő fehérorosz Arina Szabalenka 30 nyerőt ütve, bő egy órát töltött csak a pályán a 107. cseh Brenda Fruhvirtova ellen, míg a nap meglepetését a 16 éves orosz Mirra Andrejeva szolgáltatta, aki 6:0, 6:2-re verte a háromszoros Grand Slam-döntős tunéziai Onsz Dzsabúrt. A 2018-ban AO-győztes dán Caroline Wozniacki – aki szülés után tért vissza – fordulatos meccsen maradt alul a selejtezőből érkezett orosz Marija Tyimofejevával (170.) szemben.

Érdekesebb eredmények:

2. forduló (a legjobb 32 közé jutásért), férfiak:

• Marozsán Fábián-Francisco Cerundolo (argentin, 22.) 7:6 (7-5), 6:4, 6:2
  • Djokovic (szerb, 1.)-Popyrin (ausztrál) 6:3, 4:6, 7:6 (7-4), 6:3
  • Sinner (olasz, 4.)-de Jong (holland) 6:2, 6:2, 6:2
  • Rubljov (orosz, 5.)-Eubanks (amerikai) 6:4, 6:4, 6:4
  • Cicipasz (görög, 7.)-Thompson (ausztrál) 4:6, 7:6 (8-6), 6:2, 7:6 (7-4)
  • De Minaur (ausztrál, 10.)-Arnaldi (olasz) 6:3, 6:0, 6:3
  • Fritz (amerikai, 12.)-Gaston (francia) 6:0, 6:3, 6:1
  • Shelton (amerikai, 16.)-O'Connell (ausztrál) 6:4, 6:1, 3:6, 7:6 (7-5)

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.