Infostart.hu
eur:
354.39
usd:
306.1
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
A Telekom Veszprém játékosai megköszönik a szurkolást, miután a férfi kézilabda NB I döntőjének második találkozóján 34-27-re legyőzték Pick Szeged csapatát a Veszprém Arénában 2023. június 5-én. A mérkőzést 34-27-re a Telekom Veszprém nyerte, és ezzel 1-1-re módosította az állást a két győzelemig tartó párharcban.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Csúnyán kikapott a Veszprém Dániában

A Telekom Veszprém 36-30-ra kikapott a dán GOG otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában

GOG (dán)-Telekom Veszprém 36-30 (18-14).

  • lövések/gólok: 51/36, illetve 48/30
  • gólok hétméteresből: 2/2, illetve 7/5
  • kiállítások: 8, illetve 10 perc

A hazaiak keretéből Lasse Vilhelmsen, Anders Zachariassen, Joachim Lyng Als, Emil Tonnesen és Anton Lindskog hiányzott, ráadásul az olimpiai és világbajnok Morten Olsent öt perc után le kellett cserélni. A vendégeknél Bjarki Már Elísson és Omar Jahja nem játszhatott.

Jól kezdett és a nyolcadik percben 5-3-ra vezetett a Veszprém, ezt követően azonban egyre többet hibázott, amit a GOG egy 5-1-es sorozattal használt ki. Nagyon változott a játék képe az első percekhez képest, ezért Momir Ilic vezetőedző időkéréssel és cserékkel próbálkozott. A dánok 13-8-as vezetését követően Agustin Casado két, Szergej Koszorotov három gólt lőtt, edzőjük az első félidő utolsó percében a második idejét is kikérte, a szünetben mindezek ellenére néggyel vezettek a sokkal kevesebbet hibázó, nagy lendülettel játszó házigazdák.

A második felvonás első tíz percében felváltva estek a gólok, a vendégek mindent megtettek a felzárkózásért, de nem jártak sikerrel. A GOG magabiztosan őrizte előnyét, a veszprémi kaput ekkor már Nagy Benedek védte, de ő sem tudta megakadályozni, hogy az ellenfél tovább növelje a különbséget.

Egy 6-1-es sorozat végén már 31-23-ra vezetett a dán bajnoki címvédő,

de a hajrában egy 4-1-es szériával némileg csökkenteni tudta a különbséget a magyar bajnok.

A hazaiaknál Aaron Mensing 11, Nicolai Pedersen és Emil Madsen hét-hét gólt lőtt, Tobias Thulin 13 védéssel zárt. A túloldalon Nedim Remili hétszer, Mikita Vajlupov és Ludovic Fabregas öt-öt alkalommal talált be, a három kapusnak összesen kilenc védése volt.

A két csapat ötödik egymás elleni tétmérkőzésén három veszprémi siker mellett másodszor nyert a GOG. A két győzelemmel és egy vereséggel álló bakonyiak a következő fordulóban, október 11-én a portugál FC Portót fogadják. Az egy győzelemmel és két vereséggel rendelkező Szeged másnap a norvég Kolstad HB otthonában lép pályára a BL csoportkörében.

Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×