Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: waterpolo.hu

A magyar válogatott idegenben is legyőzte Montenegrót

A világliga európai selejtezőjének szerdai játéknapján a magyar férfi vízilabda-válogatott 16-11-re nyert Montenegróban.

Eredmény, európai selejtező, A csoport:

Montenegró-Magyarország 11-16 (3-3, 2-7, 4-4, 2-2)

a magyar gólszerzők: Bedő, Csacsovszky, Konarik, Manhercz, Nagy Á. 2-2, Burián, Erdélyi, Jansik, Német, Vadovics, Vigvári 1-1

A két csapat januári mérkőzését 14-9-re a magyarok nyerték Győrben, és mivel a csoport harmadik tagja, Románia visszalépett a sorozattól, a Kotorban rendezett találkozó végeredményétől függetlenül biztos volt, hogy a montenegrói és a magyar együttes is továbbjut a világliga európai selejtezőjének döntőjébe.

A hazaiak kezdtek jobban, 3-1-re elléptek, ám az első negyed végén már döntetlen volt az állás, a remekül sikerült második játékrész után pedig már 10-5-re az olimpiai bronzérmes vendégek vezettek. Végül csak ezt az egy negyedet nyerték meg a magyarok, de ez is elegendőnek bizonyult a magabiztos sikerhez.

Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×