Infostart.hu
eur:
384.92
usd:
328.48
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes
A brazil Pelé, háromszoros világbajnok labdarúgó a Tesco budaörsi áruházában, ahol hivatalosan is elindította a nevével fémjelzett sportszervásárlási akciót 2014. március 26-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Pelét kiengedték a kórházból

Kiengedték a kórházból a háromszoros világbajnok brazil labdarúgót, Pelét, akinek így otthonában folytatják vastagbéldaganatának kezelését.

"Pelé állapota stabil" - közölte csütörtökön a Sao Paulo-i Albert Einstein kórház.

A 81 esztendős Pelénél szeptemberben diagnosztizálták a tumort, azonnal meg is operálták, majd hetekig az intenzív osztályon lábadozott, ahonnan október elején állapota javulása után engedték haza, majd két hete kellett ismét kórházba vonulnia.

Pelé 1958-ban, 1962-ben és 1970-ben nyert vb-t a brazil válogatottal, amelynek színeiben 92 találkozón 77 gólt szerzett.

Címlapról ajánljuk

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.
Stratégiai mesterlépés: magyar kézbe került Ausztria egyik vezető vasúti fuvarozója

Stratégiai mesterlépés: magyar kézbe került Ausztria egyik vezető vasúti fuvarozója

Ausztria egyik vezető vasúti áruszállító vállalatát, a Wiener Lokalbahnen Cargo-t (WLC) vásárolta fel a magyar CER Cargo, amely elsőre nemcsak azért tűnhet meglepőnek, mert a megszokott gyakorlattól eltérően nem a nagy múltú nyugat-európai szereplő kebelezi be a régiós versenytársat, hanem pont fordítva. De azért is, mert az európai teherfuvarozás nincs éppen felívelőben, aligha lehet azt mondani, hogy egy prosperáló piacra lép be a magyar cégcsoport. Wilhelm Patzner, a cég élére nyáron kinevezett vezérigazgató szerint azonban, ez a gazdasági környezet éppen ideális a felvásárlásokra. A WLC pedig pontosan beleillik a tőkepartner Széchenyi Alapok által is támogatott stratégiai tervbe, amit 2030-ig szeretnének megvalósítani: bővíteni a cég interoperábilis – több országon átívelő – tevékenységét, csökkentve a költségeket és ésszerű haszonkulcsokat biztosítva a zsugorodó piacokon is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×