392.27
366.85
67039.3
London, 2016. november 6.Harry Kane, a Tottenham Hotspur játékosa ünnepel, miután büntetőből gólt szerzett az Arsenal ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2016. november 6-i mérkőzésén a londoni Emirates Stadionban. (MTI/EPA/Andy Rain)
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Harry Kane duplán jubilált Razgradban

A Lang Ádámmal felálló ciprusi Omonia hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett a Granadától a labdarúgó Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában.

A nicosiai együttes magyar válogatott védője végigjátszotta a találkozót, a 84. percben sárga lapot kapott. Az Omonia a 41. perctől emberhátrányban futballozott.

Az AS Roma simán, 5-0-ra verte a vendég Clujt, míg a Napoli a Rijeka vendégeként győzött 2-1-re.

A Tottenham Hotspur ezúttal Razgradban, a Ludogorec otthonában szerepelt és nyert, mégpedig 3-1-re.

Harry Kane a 300. mérkőzését játszotta az észak-londoni együttes színeiben, és megszerezte a 200. gólját,

amellyel a 13. percben vezetéshez juttatta csapatát.

A Bayer Leverkusen Izraelben győzött 4-2-re a Hapoel Beer-Shevával szemben, míg a Benfica emberhátrányban, a 91. percben szerzett góllal mentette döntetlenre a vendég Glasgow Rangers elleni összecsapást.

A csoportokból az első két helyezett jut majd a kieséses szakaszba.

Európa-liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

AS Roma (olasz)-CFR Cluj (román) 5-0 (3-0)

B csoport:

Rapid Wien (osztrák)-Dundalk (ír) 4-3 (1-1)

C csoport:

Hapoel Beer-Sheva (izraeli) - Bayer Leverkusen (német) 2-4 (2-2)

Slavia Praha (cseh)-Nice (francia) 3-2 (2-1)

A csoport állása: 1. Slavia Praha 6 pont (5-5), 2. Bayer Leverkusen 6 (10-5), 3. Nice 3 (5-9), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (5-6)

D csoport:

Lech Poznan (lengyel)-Standard Liege (belga) 3-1 (2-1)

Benfica (portugál)-Glasgow Rangers (skót) 3-3 (1-2)

A csoport állása: 1. Glasgow Rangers 7 pont (6-3), 2. Benfica 7 (10-5), 3. Lech Poznan 3, 4. Standard Liege 0

E csoport:

PAOK (görög)-PSV Eindhoven (holland) 4-1 (0-1)

Omonia (ciprusi)-Granada (spanyol) 0-2 (0-1)

A csoport állása: 1. Granada 7 pont, 2. PAOK 5, 3. PSV Eindhoven 3, 4. Omonia 1

F csoport:

Rijeka (horvát)-SSC Napoli (olasz) 1-2 (1-1)

Real Sociedad (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Napoli 6 pont (3-2), 2. Alkmaar 6 (5-2), 3. Real Sociedad 6 (2-1), 4. Rijeka 0

I csoport:

Sivasspor (török)-Qarabag (azeri) 2-0 (1-0)

J csoport:

Ludogorec (bolgár)-Tottenham Hotspur (angol) 1-3 (0-2)

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.