Infostart.hu
eur:
364.57
usd:
315.06
bux:
149516.39
2026. augusztus 18. kedd Ilona
Nyitókép: Twitter/Valtteri Bottas

Bottas volt az első szabadedzés legjobbja Portimaoban

A Mercedes finn pilótája nyomta a legjobban a gázt a Forma-1-es Portugál Nagydíj első szabadedzésén.

A második legjobb kört csapattársa, a hatszoros világbajnok és a pontversenyben most is vezető brit Lewis Hamilton autózta, míg a harmadik időt Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője érte el.

Az első hatba befért még egy Ferrari a monacói Charles Leclerc jóvoltából, a másik Red Bull a thaiföldi Alexander Albonnal és a spanyol Carlos Sainz Jr. által vezetett McLaren.

Portugáliában 24 év szünet után rendeznek F1-es futamot, de Portimaóban most először. A versenyzők lehetőség szerint minél több kör megtételére törekedtek, hogy megismerkedjenek a helyi viszonyokkal, és szükség is volt erre, a bizonytalankodásukat számos pályaelhagyás jelezte.

Eredmények:

1. szabadedzés (az élcsoport):

1. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:18.410 p

2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:18.749

3. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:19.191

4. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:19.309

5. Alexander Albon (thaiföldi, Red Bull) 1:19.365

6. Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren) 1:19.441

A további program

péntek:

2. szabadedzés 16.00

szombat:

3. szabadedzés 12.00

időmérő edzés 15.00

vasárnap:

futam 14.10

Címlapról ajánljuk
Figler Zoltán a hajós közlekedésről: még nem vagyunk túl a nehezén

Figler Zoltán a hajós közlekedésről: még nem vagyunk túl a nehezén

Budapest környezetében volt elég víz a Dunában, így az elmúlt napokban is közlekedtek a sétahajók, túrahajók. A nehézséget, vagy inkább kényelmetlenséget a Paksi Atomerőmű miatt bevezetett energiakorlátozások jelentették – egyebek mellett erről beszélt az InfoRádióban Figler Zoltán, a Személyhajósok Szövetségének főtitkára, aki beszélt a következő napok és a hosszú hétvége kilátásairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Átvilágítja a magyar kormány a 4iG-t, rángatják a részvényeket

Átvilágítja a magyar kormány a 4iG-t, rángatják a részvényeket

Kis mínuszban zártak hétfőn a vezető európai és amerikai részvénypiacok, és a hangulat érdemben a kedd reggeli ázsiai kereskedésben sem javult. Többségében estek az ázsiai részvénypiacok kedden, az olajárak és a kötvényhozamok emelkedése háttérbe szorította a mesterségesintelligencia-beruházásokkal kapcsolatos újabb kedvező híreket. A többnapos erősödést követő korrekció elsősorban Japán, Dél-Korea, Kína és Hongkong technológiai részvényeit érintette, a befektetők ismét az inflációs és kamatkilátásokat, és a jegybanki szigorítás kockázatát mérlegelik. A magyar tőzsdén a legnagyobb izgalom a 4iG papírjaiban van, a részvény a tegnapi zuhanás után tovább esik ma is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×