393.62
364.77
0
2024. március 29. péntek Auguszta
A székesfehérvári Budu Zivzivadze (j) örül gyereke képével díszített sípcsontvédőjével a kezében, miután gólt szerzett a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójában játszott mérkőzésen a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó stadionban 2020. szeptember 12-én. Mögötte Loic Nego. MOL Fehérvár-Puskás Akadémia 3-1.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

A Fehérvár rögvest a tabella élére hajrázott

A MOL Fehérvár FC a hajrában szerzett gólokkal 3-1 arányban legyőzte a vendég Puskás Akadémiát szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójában. Sikerének köszönhetően Márton Gábor együttese a tabella élére ugrott.

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a csapatok, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a lüktető játék a félidő közepére alábbhagyott. A Fehérvár egy formás támadás végén megszerezte a vezetést, onnantól fölénybe kerültek a hazaiak, az addig jól játszó Puskás Akadémiát pedig láthatóan megfogta a bekapott gól.

A szünetben kettőt cseréltek a vendégek, akik ismét felpörgették a játékukat és a csereként beállt Josip Knezevic szabadrúgásával kiegyenlítettek. A Vidi is próbált ritmust váltani, de sokáig pontatlanul játszott. A találkozó végéhez közeledve Ivan Petrjak ismét előnyhöz juttatta a Fehérvárt, innentől pedig már nem volt kérdéses, hogy megnyerik a meccset a vendéglátók.