Infostart.hu
eur:
364.76
usd:
309.7
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
LEIPZIG, GERMANY - SEPTEMBER 14: Goalkeeper Peter Gulacsi of Leipzig throws the ball during the Bundesliga match between RB Leipzig and FC Bayern MĂźnchen at Red Bull Arena on September 14, 2019 in Leipzermanh. (Photo boto by Sebastian Widmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images)
Nyitókép: Sebastian Widmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Gulácsi bravúrja: ilyen még nem volt, magyar futballista jutott a BL-elődöntőbe

Az RB Leipzig 2-1-re legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Kedden a PSG lesz az ellenfele.

Az Atlético Madrid és az RB Leipzig játssza a labdarúgó Bajnokok Ligája 2020-as nyolcaddöntőjének második mérkőzését. A győztes kedden qa PSG-vel mérkőzhet.

A két összeállítás. RB Leipzig: Gulácsi - Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Laimer, Sabitzer, Kampl, Angelino – Nkunku, Dani Olmo - Poulsen. Willi Orbán a cserék között. Atlético Madrid: Oblak – Trippier, Szavics, Gimenez, Renan Lodi - Koke, Herrera, Saul Niguez, Carrasco - Llorente, Diego Costa

A 4. percben Halstenberg közelről nagyon a kapu fölé lőtt.

Lodi elfutása után a nagy lendülettel érkező Carrasco a rövid sarkot vette célba, Gulácsi vetődve védett.

A 15. percben a magyar kapuis vétlenül bár, de megrúgta Saúl Niguez lábát az öt és feles táján. Szerencséje volt, hogy elmaradt a büntető.

A lipcseiek lényegesen többet birtokolják a labdát, de nem veszélyesek kapura. Oblaknak még egyetlen kapura menő labdát sem kellett hárítania.

A 44. percben Upamecano fejéről a kapura tartott a labda, Oblak könnyen fogta.

Az RB Leipzig az első veszélyes akciójából gólt szerzett. Sabitzer beadását a németek spanyolja, Dani Olmo nyolc méterről a kapuba fejelte. Az 61. percben 1-0-ra vezet az RB Leipzig az Atlético ellen.

Llorente elől védett Gulácsi, Upamecano gyenge lövését hárította Oblak.

Diego Simeone a helyzetre reagálva cserélt, a középpályás Héctor Herrera helyett Joao Felix került pályára.

Renan Lodi betört a tizenhatoson belülre, Upamecano közelében elesett – majd kapott egy sárga lapot műesésért.

Laimer jó helyzetben emelt, ahelyett, hogy lőtt volna.

Klostermann szabálytalanul szerelte a büntetőterületen belül Joao Felixet. Tizenegyes. Maga az ifjú portugál lőtte a büntetőt, kitűnően. Bár Gulácsi jó irányba repült, nem érhette el a labdát. RB Leipzig–Atlético 1-1.

Diego Costa lement, Morata beállt. Cseréltek közben a lipcseiek is, de vitathatatlan, hogy a spanyoloknak minőségibb cseréi vannak.

Sabitzer húsz méterről, fordulásból fölé lőtt.

Carrasco lövése szögletre pattant.

A 82. percben Patrick Schick is beállt, némi meglepetésre Dani Olmo helyére.Haidara Nkunkut váltotta.

A 88. percben egy kitűnő táűmadás végén Adams 17 méteres lövése a blokkolni próbáló Szavics lábáról saját kapujába pattant. Az RB Leipzig 2-1-re vezet.

A 98. percben fújta le a játékvezető a mérkőzést, az RB Leipzig meglepetésre nyert, s elődöntős, kedden a PSG-vel játszik.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×