Infostart.hu
eur:
380
usd:
321.68
bux:
133357.9
2026. február 4. szerda Csenge, Ráhel
A ferencvárosi Tokmac Nguen (k), mellette Marc Roca (b) és Javi López, a spanyol csapat tagjai a labdarúgó Európa-liga csoportkörében játszott Espanyol – Ferencváros mérkőzésen Barcelonában, az Estadi Cornella-El Prat stadionban 2019. szeptember 19-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Megbukott a Fradi ellenfelének edzője

Az Espanyol labdarúgócsapata hétfőn menesztette David Gallego vezetőedzőt, helyére pedig Pablo Machínt nevezte ki.

A Ferencvárossal azonos Európa-ligás csoportban szereplő spanyol klub bejelentése szerint az eddigi trénert a gyenge eredmények miatt váltották le, az új szakember pedig 2021 nyaráig írt alá és kedden délelőtt mutatják be hivatalosan.

A barcelonai együttes nyolc forduló után öt pontjával az utolsó előtti, 19. helyen áll a La Ligában, az elmúlt négy körben pedig csupán egyetlen pontot gyűjtött, vasárnap Mallorcán szenvedett 2-0-s vereséget. Az Espanyol az Európa-ligában 1-1-es döntetlennel rajtolt a magyar bajnok ellen, majd a CSZKA Moszkva idegenbeli legyőzésével javított.

A 44 éves Machín két idényen át a Numanciát, ezt követően több mint négy évig a Gironát irányította, utóbbit 2017-ben feljuttatta az élvonalba, majd az előző szezonban már a Sevilla mestere volt, ahonnan márciusban küldték el.

Machín első mérkőzése az Espanyol kispadján jövő hét vasárnap lesz, amikor a kék-fehérek a Villarrealt fogadják.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.04. szerda, 18:00
Papp Bence
labdarúgóügynök, Tóth Alex képviselője
Történelmi támadás érte Ukrajnát, tárgyalóasztalhoz ülnek a háborúzó felek - Szerdai híreink az orosz-ukrán háborúról percről percre

Történelmi támadás érte Ukrajnát, tárgyalóasztalhoz ülnek a háborúzó felek - Szerdai híreink az orosz-ukrán háborúról percről percre

Oroszország példátlanul súlyos ballisztikusrakéta-támadást hajtott végre Ukrajna energiaellátó rendszere ellen: több nagyváros, köztük Harkiv és Kijev, szinte teljesen áram és fűtés nélkül maradt. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint a csapás annyira súlyos, hogy az a béketárgyalások következő körére is hatással lesz - az egyeztetések ma folytatódnak, a delegációk már asztalhoz is ültek. Közben az oroszok nagy erőkkel ostromolják Pokrovszk és Huljajpole térségét, mindkét városban már csak pár házat tartanak az ukrán védők. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel szerdán.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×