395.7
366.9
65563.33

Csak a Fehérvár szerzett (egy) gólt, a mérleg egy győzelem, egy döntetlen, egy vereség

A Bp. Honvéd kezdett elsőként ma este a magyar csapatok közül a labdarúgó Európa-ligában. Győrben ra kispestiek 0-0-ra végeztek az Universitatea Craiova ellen. A MOL Fehérvár 1-0-ra nyert Felcsúton a Vaduz ellen. A DVSC 3-0-s vereséggel zárta a Torino elleni, olaszországi mérkőzést.

Bátran kezdett a Craiova, többet birtokolja az első percekben a labdát.

Mezőnyjátékkal és keménykedéssel telik az idő, a Honvéd támadójátéka gyenge.

Az első helyzet: Ngog fejesét kivédte a kapus.

Meglehetősen eseményszegény a játék, többet töltöttek a játékosok ápolással, mint hatékony támadójátékkal. Továbbra is óriási a hőség.

Az 54. perc (!) elején a játékvezető lefújta győrben az első félidőt, Bp. Honvéd–Craiova 0-0.

Hamarosdan kezdődik Felcsúton a Fehérvár mérkőzése.

Öt perc elteltével előnybe került már a Fehérvár, Huszti szöglete után Stopira fejelt gólt, majd a kispadhoz futva felemelte a sérült Paulo Vinicius mezét. MOL Fehérvár–Vaduz 1-0

Megy a második félidő Győrben, nem változott a játék képe.

Felcsúton a 19. percben Huszti jó helyzetből lőhetett szabadot, de a sorfalrólé lepattant a labdája.

Győrben többet van a Craiovánál a labda, gól nincsen.

A Fehérvár 1-0-ra vezet szünetben. Gyengén játszik a Vidi, egyetlen helyzetét váltotta gólra.

A Fehérvár jó ellentámadást vezetett Milanov révén, de Scsepovics gyengén lőtt.

Győrben Barbut, a Craiova játékosa nagy helyzetet hagyotrt ki, tíz méterről a kapus kezébe lőtt. Az állás továbbra is: Honvéd–Craiova 0-0.

A 94. percben a románok korábban Magyarországon is szerepelt horvát védője, Renato Kelic tiszta helyzetből fejelhetett, de szerencsére nem találta el a kaput. A végeredmény: Bp. Honvéd–Universitatea Craiova 0-0.

A 47. percben Milanov beadása után Stopira húsz centit tévesztett fejesével.

Megkezdődött a mérkőzés Alesandriában, Torino–DVSC 0-0. Az olaszok máris helyzetbe kerültek, Haris mentett.

Huszti helyére Petrjak állt be a Fehérvárba.

A 60. percben Stopira fejesét éppen csak ki tudta kapni a felső sarokból a liechtensteini kapus.

Olaszországban Nagy Sándor kapus szabálytalankodott Andrea Belottival, tizenegyes. A sértett belőtte, Torino–Debreceni VSC 1-0.

Felcsúton újabb fehérvári helyzet maradt ki, előbb Scsepovics, majd Milanov lőhetett.

Olaszországban Kinyik lővőhelyzetbe került, sajnos, semmi sem lett belőle.

Ansaldi góljával növelte előnyét a Toro. Torino–Debreceni VSC 2-0.

A fehérvári Petrjak tizenegy méterről, óriási helyzetből lőtt a kapu fölé.

Vége a mérkőzésnek Felcsúton, MOL Fehérvár FC–Vaduz FC 1-0.

A Torino mezőnyfölényben játszik, de majdnem jó volt a Loki egyik kontrája, sajnos, Tujics lemaradt a labdáról.

Még egy jó kontra, de Varga Kevin elhamarkodottan lőtt. A kapu mellé.

Nagy helyzetet hagyott ki a Torino, Berenguer lövését Nagy Sándor bravúrral védte.

Simone Zaza beállt, s helyzetből kapura fejelt, szerencsére nem találta el a kaput.

A 93. percben kapott még egy gólt a DVSC, Simone Zaza az elalvó védők között négy méterről a kapuba fejelte a labdát. Torino–Debreceni VSC 3-0.

A visszavágókat egy hét múlva, jövő csütörtökön rendezik.

2024.03.28. csütörtök, 18:00