Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. február 28. szombat Elemér

Bale mesterhármasával simán döntős a Real Madrid

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid lesz a házigazda al-Ain ellenfele az egyesült arab emírségekben zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság döntőjében, miután a szerdai elődöntőben a mesterhármast elérő Gareth Bale vezetésével 3-1-re legyőzte a japán Kashima Antlerst.

A japánok kezdték aktívabban a 2016-os döntő "visszavágóját" - akkor a spanyol csapat hosszabbítás után 4-2-re nyert -, a Real Madrid negyed óra elteltével vette fel a mérkőzés ritmusát. Innentől a legutóbbi két kiírásban győztes spanyolok irányították a játékot, és a szünet előtt a vezetést is megszerezték: Bale és Marcelo kényszerítője után a walesi támadó éles szögből talált be.

A szünet után gyorsan egymás után két gólét szerzett Bale: előbb egy óriási védelmi megingást kihasználva az üres kapuba lőtt, majd a védelem körbepasszolása után Marcelo újabb remek passzát értékesítette. Bale-nek alig 11 perc kellett a triplázáshoz, majd egy óra elteltével a szurkolók vastapsa közepette jöhetett le a pályáról.

A Kashima az utolsó negyedórában szépített, a japán válogatott Doj Soma talált be, ám így sem fenyegette semmi a hajrára kiengedő madridiak döntőbe jutását.

Eredmény, elődöntő:

Real Madrid (spanyol)-Kashima Antlers (japán) 3-1 (1-0)
gólszerzők: Bale (44., 53., 55.), illetve Doj (78.)

További program

szombat, bronzmérkőzés:

River Plate (argentin)-Kashima Antlers 14.30

döntő:

al-Ain (egyesült arab emírségekbeli)-Real Madrid 17.30

Címlapról ajánljuk
Vészjósló ígéret Iránról: ez nem egynapos háború lesz

Vészjósló ígéret Iránról: ez nem egynapos háború lesz

Az amerikai hadsereg arra készül, hogy napokon keresztül fogják támadni az iráni célpontokat, a teheráni vezetés pedig pusztító választ ígér. Az összes amerikai támaszpontot és Izraeli célpontokat is támadnak az iráni rakéták.

Orbán Viktor: ebben a vármegyében a cél nem a kétharmad, hanem a három harmad

Tizenegyedik állomására ért a kormánypártok háborúellenes gyűléssorozata, ezúttal Esztergomban gyűltek össze a DPK-sok. A miniszterelnök ismét beszédet mondott és kérdésekre válaszolt. Beszámolt arról is, hogyan tervezik megtörni Ukrajna olajblokádját, mennyi idő kellene a százhalombattai finomító más olajra való átállításához. Beszámolt arról is, hogy kiépült a magyar drónvédelmi rendszer.
inforadio
ARÉNA
2026.03.01. vasárnap, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×