Infostart.hu
eur:
378.96
usd:
319.29
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyolc magyar doppingvétségről tudnak 2015-ből

Nyolc magyar doppingvétségről tudnak 2015-ből

Az is kiderült, melyik sportágakból.

Az adatsort az a részletes jelentés tartalmazza, amelyet a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) tett közzé a 2015-ös helyzetről. A pozitív eredmények közül 1649 minta - 1304 férfi és 345 női - minősült doppingvétségnek és került szankcionálásra, 201 esetben még mindig folyik az eljárás - derült ki a Magyar Antidopping Csoport (MACS) csütörtöki hírleveléből.

A legtöbb doppingeset Oroszországban történt 2015-ben, Magyarország nyolc pozitív teszttel 51. ezen a listán.

Az 1649 mintát 121 ország 80 sportágat képviselő versenyzőitől vették le, s a WADA által elfogadott, úgynevezett akkreditált laborokban elemezték,

A jelentés szerint a legtöbb doppingvétséget produkáló sportágak élcsoportja:

  1. testépítés 270 pozitív eset
  2. atlétika 242
  3. súlyemelés 239
  4. kerékpár 200
  5. erőemelés 110
  6. labdarúgás 108
  7. rögbi 80
  8. ökölvívás 66
  9. birkózás 57
  10.  kosárlabda 39

A legtöbb doppingvétséget szolgáltató országok:

  1. Oroszország 176
  2. Olaszország 129
  3. India 117
  4. Franciaország 84
  5. Belgium 67
  6. Dél-afrikai Köztársaság 59
  7. Törökország 59
  8. Koreai Köztársaság 51
  9. Egyesült Államok 50
  10.  Irán 48

.... 51. Magyarország 8

A nyolc magyarországi eset sportágak szerinti megoszlása: rögbi (2), testépítés (1), ökölvívás (1), kajak-kenu (1), kerékpár (1), triatlon (1), súlyemelés (1)

A MACS hírlevele szerint a WADA a doppingügyek elhúzódó folyamatával magyarázza azt, hogy 2017-ben "csak" a 2015. évi esetekről tud beszámolóval szolgálni. 2017. január 31-ig a 2015-ben történt doppingvétségek 92 százaléka zárult le, 8 százalékuk esetében még mindig tart az eljárás.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×