392.89
366.03
66129.26

Ekkora meglepetés régen robbant a Bajnokok Ligájában

Az FK Rosztov hazai pályán 4-1-re legyőzte az Ajaxot a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulós párharcának szerdai visszavágóján, így 5-2-es összesítéssel, története során először feljutott a főtáblára.

Az orosz és a holland együttes múlt heti csatája 1-1-es döntetlennel zárult Amszterdamban, a rosztovi második meccsen pedig a hazaiak 60 perc alatt három gólt szereztek, s ezzel fél órával a lefújás előtt eldöntötték a továbbjutás kérdését.

A Manchester City és a Borussia Mönchengladbach a papírformát érvényesítve nyert otthon a Steaua Bucuresti, illetve a Young Boys ellen, az angol csapat 6-0-s, a német pedig 9-2-es összesítéssel került be a csoportkörbe.

A dán FC Köbenhavn a hazai 1-0-s siker után 1-1-es döntetlent ért el Cipruson, az APOEL vendégeként, s ezzel főtáblára jutott. A Dinamo Zagreb a 87. percben egyenlítve mentette 1-1-re Red Bull Salzburg elleni visszavágót, s ezzel hosszabbításra a párharcot. A ráadásban a horvátok szereztek gólt, az osztrákoknak pedig erre nem volt válaszuk, így a Dinamo lesz ott a 32 csapatos csoportkörben.

A csoportkör sorsolását csütörtökön tartják Monacóban.

Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágók:

APOEL (ciprusi)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (0-0)

Továbbjutott: a Köbehnavn, 2-1-es összesítéssel.

FK Rosztov (orosz)-Ajax Amsterdam (holland) 4-1 (1-0)

Tj.: a Rosztov, 5-2-es összesítéssel.

Manchester City (angol)-Steaua Bucuresti (román) 1-0 (0-0)

Tj.: a Manchester City kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.

Borussia Mönchengladbach (német)-Young Boys (svájci) 6-1 (3-0)

Tj.: a Mönchengladbach kettős győzelemmel, 9-2-es összesítéssel.

Red Bull Salzburg (osztrák)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-2 (1-0, 1-1, 1-2)

Tj.: a Dinamo Zagreb, 1-1-es összesítés és hosszabbítás után, 3-2-es összesítéssel.

kedden játszották:

AS Roma (olasz)-FC Porto (portugál) 0-3 (0-1)

Tj.: az FC Porto 4-1-es összesítéssel.

Legia Warszawa (lengyel)-Dundalk (ír) 1-1 (0-1)

Tj.: a Legia Warszawa 3-1-es összesítéssel Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Celtic Glasgow (skót) 2-0 (1-0)

Tj.: a Celtic Glasgow 5-4-es összesítéssel Plzen (cseh)-Ludogorec (bolgár) 2-2 (1-1)

Tj.: a Ludogorec 4-2-es összesítéssel AS Monaco (francia)-Villarreal (spanyol) 1-0 (0-0)

Tj.: az AS Monaco kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

A vesztes csapatok az Európa Liga csoportkörében folytatják szereplésüket.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.