eur:
395.2
usd:
371.03
bux:
65063.6
2024. április 19. péntek Emma

Kínai a világ legértékesebb futballklubja, a kínaiak szerint

A kínai Kuangcsou Evergrande a világ legértékesebb futballklubja megelőzve az eddigi "éllovas" Real Madridot - közölte szerdán a kínai Xinhua hírügynökség.

A Xinhua beszámolója szerint a kétszeres ázsiai Bajnokok Ligája-győztes klub piaci értéke megközelítőleg 3,35 milliárd dollár (947,2 milliárd forint).

Az amerikai Forbes magazin minden évben összeállított listája alapján tavaly a Real Madrid bizonyult a legértékesebbnek 3,26 milliárd dollárral (921,8 milliárd forint), megelőzve az FC Barcelonát (3,16 milliárd dollár/893,5 milliárd forint) és a Manchester Unitedet (3,1 milliárd dollár/876,5 milliárd forint).

A Kuangcsou Evergrande vezetőedzője a brazil válogatott szövetségi kapitányaként 2002-ben világbajnoki címet nyerő Luiz Felipe Scolari, de korábban ült a csapat kispadján Marcello Lippi és Fabio Cannavaro is. Az együttes a téli átigazolási időszakban ázsiai rekordösszeget jelentő 42 millió euróért megszerezte az Atlético Madridtól a kolumbiai Jackson Martínezt.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid: Gyurcsányozás és Budapest-ellenes minisztérium helyett a város legyen a középpontban!
választás 2024

Vitézy Dávid: Gyurcsányozás és Budapest-ellenes minisztérium helyett a város legyen a középpontban!

101 pontban hirdette meg főpolgármesteri választási programját. Sokkal több van szerinte Budapestben, ráadásul a külső kerületeket is magára hagyta a várospolitika, pedig ott lakik a budapestiek háromnegyede - mondta programadó-kampánynyitó rendezvényén Vitézy Dávid, az LMP által támogatott főpolgármester-jelölt. Elege van a "Gyurcsányozásból", és felidézte, mit csinált Karácsony Gergellyel a villamos, illetve a tram-train a 2022-es kampány ellenzéki előválasztásán.
VIDEÓ
Maga alá gyűri az EU-t a húsz éve lappangó válsága, alapvető reformok váltak égetővé

Maga alá gyűri az EU-t a húsz éve lappangó válsága, alapvető reformok váltak égetővé

Az utolsó előtti, vagy talán a legutolsó pillanatban mutatták be az Európai Bizottság kérésére megszületett belsőpiaci reformtervezetet. A 2004-es nagybővítés után két évtizeddel világosan látszik, hogy az Európai Unió versenyképességi hátrányban van Kínához, az Egyesült Államokhoz és a feltörekvő új gazdasági hatalmakhoz képest az egységes piac diszfunkcionálása miatt. A túlszabályozás, az innováció háttérbe szorulása, a rossz állami és EU-s támogatási rendszerek, valamint a versenyjog bonyolultsága miatt azonnali átalakítást sürget a Jacques Delors Intézet friss előterjesztése, hogy Európa továbbra is geopolitikai tényező maradhasson.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×