394.73
370.57
65346.42

Sike sikere az Eb-n

Sike József ezüst, míg a Tasi Tamással és Boros Lászlóval kiegészülő magyar csapat bronzérmet nyert csütörtökön a férfi futócéllövők 40 vegyes számában a győri tízméteres sportlövő Európa-bajnokságon.

A szövetség tájékoztatása szerint a 47 éves Sike a versenyt 383 körrel zárta, melynél csupán az orosz Makszim Sztyepanov volt képes többre, 385-re a 19 fős mezőnyben.

A nem olimpiai szám másik két magyarja közül Tasi Tamás (366 kör) a 14., Boros László (363 kör) pedig a 17. helyen végzett. A magyar trió 1112 kört ért el, és az orosz, illetve a finn csapat mögött szerezte meg a harmadik helyet.

A magyar válogatott hat éremnél jár a győri kontinensviadalon, melyen szerdán a junior férfi puskacsapat győzött, ugyanebben a számban Péni István második lett, míg a junior női futócéllövők 20+20-as versenyében Major Veronika és a csapat is harmadikként zárt.