361.89
68002.24
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

BL-továbbjutók: Barcelona, Sahtar, Valencia, Bayern

A már korábban továbbjutott Manchester Unitedhez a Barcelona, a Sahtar, a Valencia és a Bayern München is csatlakozott a Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A Juventus 3-0-ra kiütötte a címvédő Chelsea-t, amely veszélybe került. Lehet, hogy a sorozat történetében először, a csoportmérkőzéses szakaszban kiesik a címvédő.

20.50:

Élénk játékkal telt az első öt perc Torinóban, a Juventusnak már két helyzete is volt. Vucsinics a kapufát találta el. A montenegrói felépült influenzájából. Juventus-Chelsea 0-0

20.53: Az este első gólja Kolozsváron született, Pedro lőtte a Braga kapujába. CFR Cluj-Sporting Braga 1-0

20.54: A Chelsea óriási helyzetet hagyott ki, illetve Hazard lövése után Buffon nagy bravúral védett. Juventus-Chelsea 0-0

20.58: Kassai Viktor középre mutatott, a Benfica megszerezte a vezetést. A libériai származású holland szélső, Ola John vette be a Celtic kapuját. SL Benfica-Celtic 1-0

21.03: Potyognak a gólok Kolozsváron. Pedro belőtte a második gólját, majd Alan szépített. CFR Cluj-Sporting Braga 2-1

21.10: Meglepetésre a dán Nordsjaelland megszerezte a vezetést az ukránok ellen. Nordstrand a gólszerző. Nordsjaelland-Sahtar 1-0

21.12:
Nem tartott sokáig a vezetés Északon, Luis Adriano kiegyenlített. Nordsjaelland-Sahtar 1-1

21.15: Ha egy üzlet beindul... Megint vezet a Nordsjaelland, Lorentzen góljával. Nordsjaelland-Sahtar 2-1

21.16: Javult a Celtic helyzete, Szamarasz kiegyenlített. SL Benfica-Celtic 1-1

21.19: Rui Pedro Couto Ramalho eddig a nap hőse. A CFR Club portugál csatára mesterhármast szerzett 34 perc alatt. CFR Cluj-Sporting Braga 3-1

21.22: Andrea Pirlo lövésébe Quagliarella beletette a lábát, s máris vezet a Juventus. Juventus-Chelsea FC 1-0

21.29: Egyenlő az állás Dániában, a negyedik gólt a brazil Willian szerezte meg. Nordsjaelland-Sahtar 2-2

21.55: Fordult a kocka Dániában, immár a Sahtar vezet. Ismét Willian a gólszerző. Nordsjaelland-Sahtar 2-3

21.57: Luis Adriano és Willian külön gólpárbajában megszületett a Sahtar negyedik gólját.Nordsjaelland-Sahtar 2-4

22.01:  A Galatasaray előnybe került a Manchester United ellen. Gólszerző: Burak Yilmaz. Galatasaray-Manchester United 1-0

22.04: Újabb Juventus-gól, újabb megpattanó labdából. Arturo Vidal neve került fel a góllövőlistára. Juventus-Chelsea 2-0

22.15: Változás a Fény stadionban, Ezequiel Garay, a korábbi Real Madrid-játékos előnyhöz juttatta csapatát. SL Benfica-Celtic 2-1

22.20: Bár mindenki azt hitte, soha nem esik gól Valenciában, a hazaiak megszerezték a ezetést Ferghouli révén. Valencia-Bayern 1-0

22.21: Már ötnél jár a Sahtar, megint Luis Adriano lőtte a gólt. Nordsjaelland-Sahtar 2-5

22.23: Thomas Müller kiegyenlített, ismét mindkét csapat továbbjutásra áll. Valencia-Bayern 1-1

22.30: Kegyelemdöfés. Giovinco góljával már háromgólos a Juve előnye. Juventus-Chelsea 3-0